Şanlıurfa Valiliği’nden Süper Kupa Yasağı!

Şanlıurfa Valiliği’nden Süper Kupa Yasağı!
7 Nisan Pazar günü Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanacak Süper Kupa Finali öncesinde Şanlıurfa Valiliği, yeni bir kararı açıkladı. Valilik kararıyla kentte 2-6 Nisan tarihleri arasında kentteki gösteri ve yürüyüşlerin yasaklandı.

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanacak Süper Kupa Finali 7 nisan Pazar günü gerçekleşecek. Şanlıurfa Valiliği oynanacak Süper Kupa Finali öncesinde , 2-6 Nisan tarihleri arasında kent genelinde gösteri ve yürüyüşlerin yasaklandığını açıkladı.

Valilik tarafından yapılan açıklamada toplanma, yürüyüş, basın açıklaması, açlık grevi, oturma eylemi, miting, stant açma, çadır kurma, bildiri veya broşür dağıtma eylemlerinin yasaklandığı aktarıldı.

Şanlıurfa Valiliği'nin açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Valilik ile kaymakamlık makamlarının uygun göreceği etkinlikler ve 2559 sayılı Polis Vazife ve Salahiyetleri Kanunu Ek-1 maddesi çerçevesindeki oyun, temsil ve çeşitli şekillerdeki gösteri ve etkinlikleri ve ticari kimliği bulunan özel hukuk tüzel kişiliklerinin ticari faaliyetleri hariç olmak üzere, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11. maddesi ve 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 19. maddesine istinaden yapılması muhtemel tüm açık alan etkinlikleri toplanma, yürüyüş, basın açıklaması, açlık grevi, oturma eylemi, miting, stant açma, çadır kurma, bildiri/broşür dağıtma, afiş/pankart asma gibi ile ilimiz merkez ve ilçelerimizde eylem etkinlik düzenlemek ve düzenlenecek olan eylem/etkinliğe destek vermek amacıyla ilimize gelen şahısların ve araçların ilimiz sınırlarına girişleri, 02.04.2024 saat: 00.01'den 06.04.2024 saat: 23.59'a kadar 5 gün süreyle il merkezi ve ilçelerimiz dahil olmak üzere Şanlıurfa coğrafi sınırları içerisinde yasaklanmıştır.”

Kaynak:AA

Etiketler :