Saman yüklü gemi 16 gündür yanıyor

Hatay'ın İskenderun Denbirport Limanı’nda demirli saman yüklü gemi 16 gündür yanıyor. Deposundaki 19 ton akaryakıt tahliye edilemediği için patlama ihtimali bulunan gemiye müdahale edilemiyor.14 Ocak’ta İskenderun Denbirport...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Saman yüklü gemi 16 gündür yanıyor
Hatay'ın İskenderun Denbirport Limanı’nda demirli saman yüklü gemi 16 gündür yanıyor. Deposundaki 19 ton akaryakıt tahliye edilemediği için patlama ihtimali bulunan gemiye müdahale edilemiyor.

14 Ocak’ta İskenderun Denbirport Limanı’nda demirli bin 300 ton saman yüklü Togo bandıralı "Retaj" isimli kuru yük gemisi, henüz belirlenemeyen bir nedenle alev almıştı. Gemi personelinin tahliye edilmesinin ardından 16 günden bu yana dumanların yükseldiği gemi kullanılamaz hale geldi. Geminin deposunda bulunan 19 ton akaryakıt ise boşaltılamadı. Patlama ihtimali olduğu için müdahale edilemeyen gemi limanda açığa alındı. Yanan geminin kontrolünü İskenderun Liman Başkanlığı yürütürken, geminin yakınında her ihtimale karşı Sahil Güvenlik'e ait botlar da hazır bulunduruluyor.Henüz neden alev aldığı belirlenemeyen gemi ile ilgili soruşturma devam ediyor. Yangının sona ermesinin ardından hurdaya ayrılacak geminin jilet yapımında kullanılacağı öğrenildi.