Şahan Gökbakar'dan gençlere destek: Vicdanım sızlıyor

Şahan Gökbakar'dan gençlere destek: Vicdanım sızlıyor
KYK kredi borçlusu çok sayıda üniversite mezunu, ana borca eklenen faiz miktarı nedeniyle hükümete tepki gösteriyor. Komedyen Şahan Gökbakar da gençlere destek vererek "Aklım almıyor ve vicdanım sızlıyor" dedi.

KYK borçluları sosyal medyadan sesini duyurmaya çalışıyor. Derinleşen ekonomik kriz ve artan işsizlikle mücadele eden üniversite mezunları KYK kredilerine gelen faizin silinmesini istiyor. Fahiş faiz oranına siyasetçilerden de tepki geliyor.

Komedyen Şahan Gökbakar, sosyal medyada gündem olan KYK borcu geri ödemelerine tepki göstererek, "Somali'ye karşılıksız 1 milyar dolar harca. Sığınmacıya karşılıksız 40 milyar dolar harca. Ama kendi öz vatan evlatların üniversite okumaya çalışırken Kredi Yurtlar Kurumu olarak 23 bin TL verip, faiziyle birlikte 80-90 bin TL olarak geri iste! Aklım almıyor ve vicdanım sızlıyor" dedi.

KYK borcu geri ödemeleri sosyal medyada gündem oldu. Pek çok öğrenci, öğrencilik döneminde aldığı 23-32 bin lira arasındaki kredilerin geri ödemesinin 100 bin liraya kadar çıktığını gösteren dekontları paylaşırken, hükümete tepki gösterdi.