Rasim Ozan Kütahyalı skandalı: Boşnak derneklerinden tepkiler çığ gibi!

Rasim Ozan Kütahyalı skandalı: Boşnak derneklerinden tepkiler çığ gibi!
Rasim Ozan Kütahyalı'nın Beyaz TV'deki bir programda sarfettiği "kusturmalı boşnak saksosu" şeklindeki ırkçı ve aşağılayıcı hakaretlere sosyal medyada tepki yağıyor. Boşnak kökenli vatandaşlar öfkeli. Kütahyalı'nın bu...

Rasim Ozan Kütahyalı'nın Beyaz TV'deki bir programda sarfettiği "kusturmalı boşnak saksosu" şeklindeki ırkçı ve aşağılayıcı hakaretlere sosyal medyada tepki yağıyor. Boşnak kökenli vatandaşlar öfkeli. Kütahyalı'nın bu sözleri RTÜK'e de şikayet edildi.

ŞAKAYA İĞRENÇ YANIT!

Beyaz TV de yayınlanan "Beyaz Futbol" programında dün gece Rasim Ozan Kütahyalı kendisine yönelik bir şakaya akıllara zarar bir cevapla karşılık verdi. Kütahyalı kendisine yapılan şakayı "kusturmalı boşnak saksosu" olarak nitelendirdi. Kütahyalı'nın ırkçı ve aşağılayıcı hakaret içeren bu sözleri sosyal medyada büyük tepkiye neden oldu.

BOŞNAK DERNEKLERİ DAVA AÇMAYA HAZIRLANIYOR

Boşnak dernekleri böylesi ırkçı bir hakaretin basit bir özürle geçiştirilemeyeceğini belirtiyor. Vatandaşlar, Kütahyalı'nın sözlerini RTÜK'e şikayet etmeye hazırlanıyor.

Beyaz TV'nin sahibi derecesinde etkisiyle bilinen Melih Gökçek'in annesinin Kosovalı, eşi Nevin Gökçek'in ise Boşnak kökenli olduğunu hatırlatan Boşnaklar, Gökçek'e de özür çağrısı yaptı. Beyaz TV'nin telefonları da tepkiler nedeniyle kilitlendi.

Kütahyalı'nın skandal sözleri üzerine vatandaşlar Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) ihbar hattına ve sosyal medya hesaplarına şikayet yağdırdı.

SOSYAL MEDYDAKİ BAZI TEPKİLER ŞÖYLE

Etiketler :