Polisin tacizine uğrayan kadın: Can güvenliğimden endişe ediyorum
Haber Giriş: | Haber Güncelleme: 00.00.0000 00:00

Polisin tacizine uğrayan kadın: Can güvenliğimden endişe ediyorum

Ankara'da gözaltına alındığı sırada polis tarafından taciz edilen Merve Demriel, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yaptığı açıklama sonrası kendisi ve ailesinin can güvenliğinden endişe ettiğini söyledi.

Ankara'da gözaltına alındığı sırada polis tarafından tacize uğrayan Merve Demirel için Ankara Emniyeti ve İçişleri Bakanı Soylu'dan skandal sonrası kendisi ve ailesinin can güvenliğinden endişe duyduğunu belirtti. İleri'de yer alan habere göre Demirel, "Yaşadığımız olayı bıraktım, ailemin başına bir şey gelecek diye endişelenmeye başladım" dedi. Emniyetin yaptığı açıklama ardından ailesinin hedef gösterilmesinden rahatsız olduğunu söyleyen Demirel, "Bu kabul edilemez bir durum. Bu ülkede içişleri bakanlığını yapan birinin böyle tehditler savurması, sağduyulu düşünmeyen insanlara büyük cesaret verir. Bu söylemlerle çok daha korkunç olayların önünü açıyorlar. Eğer kötü bir şey yaşanırsa bunu nasıl göğüsleyecekler, hesabını nasıl verecekler" diye sordu.

"Şu an tek derdim aileme, kardeşime söyledikleri şeyler yüzünden bir zarar gelebilir mi" diyen Demirel, yetkililerin yaptığı açıklamaların olayı bağlamından kopardığını söyledi. Demirel, "En son geldiğimiz noktada kendim ve ailem adına can güvenliğimizi düşünüyorum" dedi.

Artı Gerçek muhabiri Derya Okatan'ın kendisi ile yaptığı röportaj sonrası gözaltına alınmasına ilişkin de konuşan Demirel, "Gözaltına alındığını öğrenince gerçekten çok üzüldüm. Üstelik terör ile mücadele tarafından alındı. Biz meseleyi her zaman taciz üzerinden dillendirdik. Kadınlar üzerinden konuştuk. Meselenin terör ile hiç bir bağlantısı yok. Yaptıkları bütün açıklamalar bunu terörize etmeye çalıştıklarını gösteriyor" diye aktardı.

Türkiye’de tacizin çok yaşanan bir durum olduğunu söyleyen Demirel, "Bu durum karşısında susmayın, annenize anlatın, babanıza anlatın, kadınlar olarak seslerinizi yükseltin denilen ve böyle politikalarla yürütülmeye çalışan bir ülkede kadının susmasını beklemek korkunç bir şey" diye konuştu.

Gündem