Polis tacize uğrayan kadına 'şikayetçi olma' dedi
Haber Giriş: | Haber Güncelleme: 06.06.2019 14:35

Polis tacize uğrayan kadına 'şikayetçi olma' dedi

Tacize uğrayan Öykü Su Ünay, polisten kendisini taciz adamla ilgili işlem yapmasını beklerken “Bu zaten salak ya hiç uğraşmayın, şikayetçi olmaya gerek yok” ifadesini kullanarak arabuluculuk yapmaya çalıştığını söyledi. 

Ünay'ın iddiasına göre İstanbul Büyükçekmece’de, güneşlendiği sırada selfie çekerken, 2 erkek tarafından “Pardon bayan bir dön de şu memeler ile bir selfie de biz çekelim” denilerek sözlü tacize uğradı.

Ünay, Twitter hesabından o anlara ilişkin, “Tacizciyi kovalayıp yakaladıktan sonra telefonunu vermesini istediğim halde vermedi, pişkin pişkin gülüp bizi itti ve fotoğrafımı çekmediğini iddia etti. Birkaç yumruk, itiş-kakış ardından elinden telefonunu alınca sözlü taciz öncesinde birkaç fotoğrafımı daha çektiğini gördük” ifadelerini paylaştı.

Karakolda polisin kendisini vazgeçirmeye çalıştığını ileri süren Ünay, “Karakola gelene kadarki tüm süreç boyunca tacizciler vazgeçmem için, ablacım nolur yaptık işte bi hata minvalinde, epeyce bir dil döktü. Polislerden birisi, daha yetkili olanı, 'bu zaten salak ya hiç uğraşmayın, şikayetçi olmaya gerek yok' şeklinde ara buluculuğa girişti” diye yazdı.

“İki tarafın rica kılıfı ile örtülmüş biçimde sunduğu, tacizi meşrulaştırmaktan başka bir karşılığı olmayan taleplerini kat'i biçimde reddettim. Şahıstan şikayetçi oldum. Ceza alması için de elimden gelen her şeyi yapacağım.

Tacizcinin arkasından koştuğum halde koşmaya dahi tenezzül etmeyişi buram buram erkekliğinden aldığı güç, kadına baktığında gördüğü zayıflık kokuyor. Kadın düşmanı politikalarınız bize sadece tacizi vadediyor. Ama biz dik duran, boyun eğmeyen kadınlara sizi alıştıracağız.”

Gündem