POLİS ŞEHİTLİĞİNDE HÜZÜNLÜ BULUŞMA

POLİS ŞEHİTLİĞİNDE HÜZÜNLÜ BULUŞMA
POLİS Haftası nedeniyle Kayseri Şehitliğinde düzenlenen törene, geçtiğimiz yıl Kırşehir'de içinde bulunduğu otobüsün devrilmesi sonucu şehit olan polis memuru Ömer Aktaş'ın 5 aylık oğlu da annesiyle birlikte katıldı.Türk...

POLİS Haftası nedeniyle Kayseri Şehitliğinde düzenlenen törene, geçtiğimiz yıl Kırşehir'de içinde bulunduğu otobüsün devrilmesi sonucu şehit olan polis memuru Ömer Aktaş'ın 5 aylık oğlu da annesiyle birlikte katıldı.

Türk Polis Teşkilatı'nın 170. Kuruluş yıldönümü kutlamaları kapsamında, Kayseri Polis Şehitliğinde bir tören düzenlendi. Törene, Emniyet Müdürü İbrahim Kulular, müdür yardımcıları, şube müdürleri, polis okulu öğrencileri ve şehit yakınları katıldı. Şehitlikte okunan Kur?an-ı Kerim?in ardından şehitler için dua edildi. Emniyet Müdürü Kulular, şehit ailelerine "Başınız sağ olsun. Şehitlerimizin mekanı cennet olsun" dedi ve şehit kabirlerine karanfil bıraktı.

Şehitlikteki törende, hüzünlü bir buluşma da gerçekleşti. 10 Mart 2014 tarihinde Kayseri Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne bağlı polisleri taşıyan otobüsün devrilmesi sonucu şehit olan polis memuru Ömer Aktaş'ın eşi Dilara Aktaş da kucağındaki oğluyla törene geldi. Ömer Aktaş'ın şehadetinden 7 ay sonra dünyaya gelen ve babasının adını taşıyan bebek Ömer, törene katılan kadın polislerin de ilgi odağı oldu.

Etiketler :