Özhaseki: Öyle kolay kolay oy çalınmaz

Özhaseki: Öyle kolay kolay oy çalınmaz
CHP’nin daha önce kamplaşma üzerinden siyasi propaganda yaptığını öne süren Özhaseki, “Her bir sandık 150-200 kişinin oy kullandığı sandığa 8-10 kişi imza atıyor. Öyle kolay kolay oy çalınmaz

CHP’nin daha önce kamplaşma üzerinden siyasi propaganda yaptığını öne süren Özhaseki, “Her bir sandık 150-200 kişinin oy kullandığı sandığa 8-10 kişi imza atıyor. Öyle kolay kolay oy çalınmaz. Sandıklar açılınca, ‘Oylarımız çalındı’ demeye başlıyorlar" dedi.

AKP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, “Şimdi bizim CHP’nin adayının projeleri bitti mi? Bitti. ‘Ne yapacaksınız 5 sene?’ ‘Yavaş yavaş’ diyor. Slogan öyle. Kardeşim, yavaş yavaş yatılır, dinlenilir. Burada 5 bin tane proje var, koşa koşa yapacağız, hızlı yapacağız, hızlı. Millet bizden yan gelip yatmamızı istemiyor. Çalışmamızı istiyor, çalışmamızı” dedi.

Özhaseki, 31 Mart mahalli idareler seçimlerine yönelik çalışmalarına Güdül’de devam etti.

Ankara’nın tüm ilçelerini gezdiğini, söyleyen Özhaseki, “25 ilçemizde 5 bine yakın proje hazırladık. Bunları yazdık, altına imza attık. Bunlar bizim sözümüz, taahhüdümüz. Üzüntümüz şurada; karşıda 2 aday daha var, biri CHP’nin diğeri DSP’nin adayı. DSP’nin adayı yeni çıktığı için projelerini söyleyecektir. Ancak, CHP’nin adayından daha şu ana kadar bir tane proje duymadım. Büyükşehre aday oluyorsunuz, Ankara bizim gurur kentimiz, Türkiye’nin gözü Ankara’da. Ankara Gazi Mustafa Kemal’in kenti, başkentimiz bizim. Oraya aday oluyorsanız, insanlara duyduğunuz saygıdan dolayı dersinize çalışmanız lazım. İnsanların huzuruna çıkıp, o yapacaklarınızı söylemeniz lazım. Bunu yapmazsanız, insanlar gülerler, alay ederler” diye konuştu.

CHP’nin daha önce kamplaşma üzerinden siyasi propaganda yaptığını öne süren Özhaseki, “Arkasından yalanlar söylemişler, ‘Oyumuz çalındı’ falan, filan. Son 4 seçimdir yapıyorlar, günahtır. Cumhurbaşkanlığı seçimi, referandum, genel seçim, bizim sol şöyle başlıyor; ‘Acayip öndeyiz, aldık gidiyoruz, kazandık bitti’. Tabii, seçim akşamı oluyor, sandıklar açılıyor, gerçekler yüzlerine çarpıyor. Her bir sandık 150-200 kişinin oy kullandığı sandığa 8-10 kişi imza atıyor. Öyle kolay kolay oy çalınmaz. Sandıklar açılınca, ‘Oylarımız çalındı’ demeye başlıyorlar. Sonra da, ‘Bu YSK var ya’ diyorlar, iftiralar başlıyor. Bunlara çok alışkınız bizler, aynı numarayı şimdi yapıyorlar. Ya ne olur dersinize çalışın. Bizim yaptığımız gibi, 2 bin tane, bin tane, vazgeçtim 100 proje söyleyin insanlara. Yapacaksanız söyleyin altına imza atın da insanlar 5 sene sonra sizler Allah korusun gelemezsiniz ama ola ki bir şey olursa hesap sorsunlar. Yok öyle bir şey” diye konuştu.

60 Saniyede Gün Özeti

Etiketler :