Osman Kavala'dan tutukluluğunun 1000'inci gününde 'FETÖ' mesajı

Osman Kavala'dan tutukluluğunun 1000'inci gününde 'FETÖ' mesajı
CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, cezaevinde 1000 gündür tutuklu bulunan Osman Kavala ve 206 gündür ölüm orucunda bulunan Ebru Timtik ile görüştü.

Gezi Direnişini organize etmekle suçlandığı davada beraat etmesine rağmen tahliye edilmeyen iş insanı Osman Kavala, Silivri Cezaevi’ndeki tutukluluğunun 1000. gününde, “Türkiye’de hukuksuzluğun giderek yaygınlaştığını” belirtti.

"FETÖ'cüler yargıya müdahalede 'stabilize yol' açmıştı, şimdi 'otoyola' dönüştü"

Cezaevi’nde kendisini ziyaret eden CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer ile görüşen Osman Kavala, “Hakkımda peş peşe açılan üç soruşturmanın hiçbiri hukuken beni burada tutmaya yetmiyor. 1000 gündür belgesiz, dayanaksız zorla özgürlüğüm elimden alındı. Bugün Türkiye’de adaletsizlik, hukuksuzluk girdiğim günden çok daha yaygınlaşmış durumda. Hiçbir iyileşme gözükmüyor. Siyasetin yargıya müdahalesinde FETÖ’cüler bir ‘stabilize yol’ açmıştı. Şimdi bu yargıya müdahale ‘otoyola’ dönüşmüş durumda. Yargı reformuna rağmen hukuksuzlukların sürmesi, yaygınlaşması Türkiye’nin geleceği açısından ümit kırıcı” dedi.

"Kavala davası bile tek başına ülkenin demokrasiden ne kadar uzaklaştığını gösteriyor”

CHP’li Çakırözer “Osman Kavala büyük bir hukuksuzlukla karşı karşıya. Hakkında bir beraat, iki tahliye kararı var. Bunlara rağmen 1000 gündür hukuksuz biçimde cezaevinde tutuluyor. Kavala davası bile tek başına ülkenin demokrasiden ne kadar uzaklaştığını gösteriyor” dedi.

Ebru Timtik 206 gündür ölüm orucunda

Çakızörer, Osman Kavala’nın yanı sıra 206 gündür ölüm orucunda olan tutuklu avukat Ebru Timtik’i de ziyaret etti. Çakırözer, ölüm orucundaki tutuklu avukatların ‘adil yargılanma’ taleplerine Adalet Bakanlığı ve yargı kurumlarının kulak vermesi, Timtik’in de ölüm orucundan vazgeçmesi çağrısında bulundu.

Etiketler :