Öğretmenlerin Alacağı Ücret Belli Oldu! Hesaplara Ne Zaman Yatacak!

Öğretmenlerin Alacağı Ücret Belli Oldu! Hesaplara Ne Zaman Yatacak!
Kurban Bayramı’nın ardından öğretmenlerin Haziran ayı seminerleri başlayacak. Öğretmenlerin alacakları ücretler de belli oldu.

Haziran ayı seminerlerinde öğretmenlere ödenecek ders saati ücretleri ve toplam miktar duyuruldu. Kurban Bayramı'nın ardından Haziran ayı seminerleri başlayacak.

Milyonlarca öğretmen, seminerler için alacakları ücretleri merak ediyor. Seminerlerin tarihleri, süreleri ve ücretleri belirlenmiş durumda.

Seminerler 24-28 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek ve toplamda 5 gün sürecek. Günlük katılım 3 saat ek ders olarak planlandı.

Bu nedenle öğretmenler, seminer süresince günde 3 saat, haftada toplam 15 saat ek ders ücreti alacak. Ek ders ücretleri saat başına 105 TL olarak belirlendi.

Öğretmenler, seminer süresince toplamda 1575 TL kazanacaklar.

Özel Eğitim Öğretmenleri

Özel eğitim öğretmenleri, seminer ücretlerinden %25 artırımlı olarak yararlanacaklar.

Bu durumda, özel eğitim öğretmenleri saat başına 131 lira 25 kuruş alacaklar.

Toplamda alacakları ücret 1968,75 TL olacak.

Ücretler Ne Zaman Yatacak

Öğretmenlerin seminer döneminde alacakları bu ücretlerin Temmuz ayında hesaplara yatırılacağı açıklandı. Ayrıca, Haziran dönemi seminerleri yüz yüze gerçekleştirilecek.

Öğretmenlere Yüzde 50 İndirimli Konaklama

Öte yandan, yaz boyunca öğretmenler konukevlerinde %50 indirimli konaklayabilecek. Bu sayede öğretmenlerin tatil yapmaları daha kolay ve rahat olacak.