İki öğrencisiyle İlişkiye Giren Öğretmene 30 Yıl Hapis İstemi

İki öğrencisiyle İlişkiye Giren Öğretmene 30 Yıl Hapis İstemi
Ankara'da özel bir okulda görev yapan 26 yaşındaki öğretmen Ş.D. farklı tarihte 17 yaşındaki öğrencileri E.S.K. ve M.Y.T.'ye cinsel istismarda bulundu. Ailelerin durumu öğrenmesiyle öğretmen hakkında 30 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Ş.D.'nin öğrencisi E.S.K.'ye attığı mesaj dava dosyasına girdi...

Ankara Mamak ilçesinde özel okulda öğretmen olan Ş.D., geçen yıl şubat ve mart aylarında öğrencisi E.S.K.'ye cinsel istismarda bulundu.

"KEŞKE AYNI YAŞTA OLSAYDIK"

Ş.D., daha sonra öğrenciye "Keşke aynı yaşta olsak her şey farklı olur" şeklinde mesaj attı. Ş.D., aynı dönemde M.Y.T. adlı öğrenciye de istismarda bulundu. Öğrencilerin durumu ailelerine bildirmesi üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

Soruşturma kapsamında gözaltına alınan öğretmen, üzerine atılı suçlamayı kabul etmedi. Ş.D., çıkarıldığı hakimlikçe serbest bırakıldı.

OKUL ÇIKIŞINDA DA TAKİP EDİYORMUŞ

Ş.D. hakkında 2 çocuğa yönelik eylemi nedeniyle 'Çocuğun cinsel istismarı' suçundan toplam 30 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı. Mahkemece kabul edilen iddianamede öğretmen Ş.D.'nin, öğrencilerini okul dışında da takip ettiği belirtildi. Ş.D., önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.

Kaynak:DHA