ODTÜ Rektörlüğü, Erdoğan için akademik takvimi değiştirdi

ODTÜ'de rektörlüğün gerekçesini açıklamadığı akademik takvim değişikliğinin nedeninin AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyareti olduğu anlaşıldı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
ODTÜ Rektörlüğü, Erdoğan için akademik takvimi değiştirdi

ODTÜ Rektörlüğü Kongre ve Kültür Merkezi’nde aralarında 13. Aykut Kence Evrim Konferansını tadilat dolayısıyla iptal etmiş geçtiğimiz hafta ise akademik takvimde değişikliğe gitmişti. Rektörlük, öğrencilere ve mensuplarına tatmin edici bir açıklama yapmamakla eleştirilirken bu değişikliklerin nedeninin Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın okula gelişi olduğu okula asılan afişlerden anlaşıldı.

ODTÜ Rektörlüğü, bir hafta önce öğrencilerine ve mensuplarına attığı maille akademik takvimde değişiklik yaptığını duyurmuş, 6-8 Şubat’ta gerçekleşecek ders seçimleri ve danışman onaylarını 11-12 Şubat’a ötelemişti. Rektörlük, daha önce de Kültür Kongre Merkezi’nin tadilata gireceği gerekçesiyle 9-10 Şubat’ta yapılacak 13. Aykut Kence Evrim Konferansı’nı söz konusu salonda gerçekleşemeyeceğini  Konferans’ın düzenleyicisi olan ODTÜ Biyoloji ve Genetik Topluluğu ve Evrim Ağacı’na iletmişti. Her iki değişikliğin nedeni konusunda ODTÜ Rektörlüğü daha öncesinde öğrencilerini ve mensuplarını tatmin edici bir açıklama yapılmadı.

ERDOĞAN, ÖĞRENCİLERE VERİLMEYEN SALONDA KONUŞACAK

Teknokent’e bulunan firmalara dağıtılan, ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Verşan Kök imzalı afişlerde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle gerçekleştirilecek olan ‘ODTÜ TEKNOKENT Bilişim İnovasyon Merkezi’ açılış törenini onurlandırmanızı dilerim” denildi. Ayrıca törenin 6 Şubat Çarşamba günü saat 13.30’da Aykut Kence Evrim Konferansı başta olmak üzere çeşitli öğrenci etkinliklerine  tadilatta olduğu gerekçesiyle verilmeyen Kültür Kongre Merkezi’nde olması dikkat çekerken, afişlerde katılmak isteyen kişilerin etkinlikten iki gün önceye kadar ad soyad, TC kimlik no ve kurum bilgilerini ilgili e posta adresine göndermeleri gerektiği yazıldı.

ODTÜ REKTÖRLÜĞÜ, ERDOĞAN GELİYOR DİYE YOLLARI ASFALTLIYOR

Rektörlük tarafından ODTÜ öğrencilerine gönderilen bir başka e postada ise A1 Kapısı’ndan KKM’ye kadar olan yolda asfalt çalışması yapılacağı ve bu sebepten de 3 Şubat Pazar gününe kadar kampüs içi trafiğin söz konusu alanlarda tek yönlü olarak sağlanacağı aktarıldı. Mailde belirtilen yerler arasında Erdoğan’ın geçeceği güzergah dışında hiçbir yerin bulunmaması da dikkat çekti.

Evrensel