O muhabir yanıt verdi: Soracağımı bildiği için salona almadı

O muhabir yanıt verdi: Soracağımı bildiği için salona almadı
AKP Sözcüsü Ömer Çelik, MYK sonrası yaptığı açıklamada, FOX TV muhabiri Barış Kaya'nın toplantıya alınmamasına ilişkin bir açıklama yaptı. Kaya, Çelik'e sosyal medya hesabından yanıt verdi.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, dün gerçekleşen MYK toplantısının ardından düzenlediği basın toplantısında FOX TV muhabiri Barış Kaya'nın toplantıya alınmamasına ilişkin de konuştu.

Çelik, "Bazılarının takıntılı şekilde ağır ifadeleri olsa da kişiselleştirmemeye çalışıyoruz" diyerek şunları söyledi:

"Hepiniz buraya gelip katılıyorsunuz. Söz konusu muhabir, 3-4 ayda buraya gelen bir kişidir. Şimdiye kadar hiçbir şekilde engellenmesi söz konusu olmamıştır. Bunu kendisi de ifade ediyor. Bu arkadaşımız uyarıldığında sürekli olarak burada sıkıntı çıkmıştır. FOX yönetimine de bu iletilmiştir. Diğer muhabirlerle hiçbir problem olmamıştır. Bu şahsi bir problemdir. Bu kurumların kuralları var. Buradaki kurallara uyulmasını da isteriz. Kurumsal değil, muhabirin davranışlarına yönelik bir durumdur. Hiçbir şekilde kişiselleştirmemeye çalışıyoruz. Öylesine sıralı yalanlar söyleniyor ki yazık olan tarafsız gazetecilerin emeğine oluyor."

"Sorma dediği soruları sorduğum için..."

FOX TV muhabiri Barış Kaya, Çelik'in bu açıklamasına sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla yanıt verdi.

Kaya, şöyle dedi:

"Fox Muhabirini kişisel davranışları yüzünden salona almadım. Buranın kuralları var" demiş. Ruhsar Pekcan sorusunu sorma demişti sordum.. Erdoğan Bayraktar sorusunu soracağımı da biliyordu.. Salona almadı. "Kişisel" değil. Sorma dediği soruları sorduğum için almadı salona."