Devlet Dairesinde Tepki Çeken Görüntülere Soruşturma

Devlet Dairesinde Tepki Çeken Görüntülere Soruşturma
Bursa İnegöl Nüfus Müdürlüğü'nde memurların vatandaşların yüzünü görmemek için gişe camlarını kağıtla kapattığı iddia edildi. Sosyal medyada tepki çeken görüntülerle ilgili Bursa Valiliği açıklama yaptı. Kağıtların mevzuat hükümlerine ilişkin notlar olduğu belirtilen açıklamada personel hakkında soruşturma açıldığı belirtildi.

İnegöl Nüfus Müdürlüğü'nde çekilen görüntüler sosyal medyanın gündemine oturdu. Gişedeki memurlarla vatandaşların arasındaki cama boş kağıtların yapıştırıldığı, sosyal medyada yayılan bir videoyla ortaya çıktı. O kağıtların cama yapıştırılması medyada 'memurlar vatandaşın yüzünü görmek istemiyor' ifadeleriyle yer aldı.

2-002.png

VALİLİKTEN AÇIKLAMA: SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Görüntüler büyük tepki çekerken Bursa Valiliği'nden konuyla ilgili açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Yerel medya kuruluşları ve sosyal medya hesapları üzerinden ilçe nüfus müdürlüğünde işlem bankoları önünde bulunan camların kağıt ile kapatıldığı ve vatandaşların görülmesinin engellendiğinin ifade edildiği, 'İnegöl Nüfus Müdürlüğünde Bu Neyin Nesi?' başlıklı haberle ilgili kamuoyunun bilgilendirilmesi gerektiği anlaşılmıştır. Bahse konu haber ile ilgili, bankolarda görev yapan personel tespit edilmiş ve söz konusu kağıtların kendilerine bakan yüzünde işlemlerde kullanılan mevzuat hükümlerine ilişkin notların yer aldığı görülmüştür. Söz konusu kağıtlar derhal kaldırılmış olup, konunun her boyutuyla araştırılması amacıyla sorumlu yönetici ile personel hakkında disiplin soruşturması başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

3.jpeg