Mustafa Sarıgül'den 'İnönü' açıklaması

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ve eşinin ifade vermesiyle ilgili basında yer alan haberlerin ardından eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül bir açıklama yaptı. Sarıgül, “Karalama ve asılsız suçlamalara asla...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Mustafa Sarıgül'den 'İnönü' açıklaması

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ve eşinin ifade vermesiyle ilgili basında yer alan haberlerin ardından eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül bir açıklama yaptı. Sarıgül, “Karalama ve asılsız suçlamalara asla sessiz kalmayacağım” dedi.

Mustafa Sarıgül, yaptığı yazılı açıklamada, “Bugün bazı internet haber sitelerinde, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü’ye yönelik tehdit iddialarıyla ilgili şahsıma yönelik soruşturma başlatıldığına dair haberler yer almaktadır.

Söz konusu iddialar, Nazlı İnönü’nün bir süre önce bir gazeteye verdiği röportajda ortaya attığı gerçekle uzak yakın ilgisi olmayan suçlamalardır. Avukatlarım bu röportajın yayınlandığı gün hemen harekete geçerek İstanbul Adliyesi’nde yasal haklarımı korumak için gerekli müracaatı yapmışlardır.

Bir kez daha bu iddiaların gerçek dışı olduğunu kamuoyuyla paylaşmak istiyorum. Şahsımı yıpratmaya yönelik karalama ve asılsız suçlamalara asla sessiz kalmayacağımı ve yasalar önünde gerekli cevabı vereceğimi kamuoyuna saygıyla duyururum” ifadesini kullandı.