Murat Arkın babasına onun repliğiyle veda etti

Cüneyt Arkın'ın oğlu Murat Arkın, babasına onun sözleriyle veda etti. Arkın "Ağlamayın be, böyle insanlara ağıt değil destan yaraşır" dedi.

Türk sinemasının efsane isimlerinden Cüneyt Arkın, önceki gün hayata gözlerini kapadı. Arkasında kült filmler ve çok sayıda seven bırakan usta sanatçı için bugün Atatürk Kültür Merkezi'nde tören düzenlendi.

Cüneyt Arkın'ın oğlu Murat Arkın da babasına onun repliği ile veda etti.

Sahnede konuşan Murat Arkın şunları söyledi:

"Bizim ailemiz sandığımızdan çok daha büyük çok daha güzelmiş. O hayatında hep milletim dedi, halkım dedi, vatanım dedi. O şimdi cennete gitti biliyorum ama işte böyle adamlar cenneti bile vatan yapacak adamlar. Benim için konuşmak çok güç. Baktığım her yerde o var, biz her şeyi ondan öğrendik. Satrançta yaptığım her hamlede o var, attığım her adımda o var, muhabbet ettiğim her insanın gözünde o var, başım belaya girdiğinde yine o var. Gelen mesajlardan şunu gördüm ve gurur duydum. Dini, dili, ırkı, mezhebi, rengi, politik görüşü ne olursa olsun tüm insanlarımızın üzerinde anlaştığı, uzlaştığı birleştirici bir unsur olmuş Cüneyt Arkın, ne mutlu böyle değerimiz olduğu için. Ağlamayın be, böyle insanlara ağıt değil destan yaraşır."

Kaynak:DHA