Mülteci Botu Battı: 2 Ölü

Mülteci Botu Battı: 2 Ölü
Karaburun Eğriliman açıklarında mültecileri taşıyan bot battı.İZMİR Valiliği'nin yaptığı açıklamaya göre 16 Mayıs Cumartesi günü Karaburun Eğriliman açıklarında mültecileri taşıyan bot battı. 13 kaçak göçmen denizden...

Karaburun Eğriliman açıklarında mültecileri taşıyan bot battı.

İZMİR Valiliği'nin yaptığı açıklamaya göre 16 Mayıs Cumartesi günü Karaburun Eğriliman açıklarında mültecileri taşıyan bot battı. 13 kaçak göçmen denizden kurtarılırken, 2 kişinin ise cesetleri bulundu.

Hava şartlarının biraz iyileşmesi üzerine Ege kıyılarından Yunan adalarına kaçak göçmen akını hız kazandı. Sahil Güvenlik komutanlığı'nın 'Umut Harekatı' adını verdiği 15-18 Mayıs tarihleri arasındaki devriye görevlerinde 9 ayrı operasyonda Didim, Karaburun, Dikili, Bodrum Marmaris, Ayvacık, Çeşme ilçeleri açıklarında toplam 307 kaçak göçmen kurtarıldı.

İzmir Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre 16 Mayıs Cumartesi günü İzmir Karaburun İlçesi Eğri liman önlerinde göçmenleri taşıyan bir bot battı. Buradaki balık çiftliğine ait servis motoru kaçakların imdadına koştu ve 9 kişiyi kurtardı. Bölgeye gönderilen Sahil Güvenlik Botu da 4 kişiyi daha denizde yüzerken bulup kurtardı. 2 kaçak göçmenin ise cesedine ulaşıldı. Bu olayda 3 de göçmen kaçakçısı yakalanıp gözaltına alındı.