Muğla'da 10 Kilometrelik Araç Kuyruğu

Muğla'nın turistik bölgelerinde Kurban Bayramı tatili sona ererken, yoğun dönüş trafiği Muğla-Antalya kara yolunda 10 kilometrelik araç kuyruğuna neden oldu. Trafik ekipleri önlemleri artırdı.

Kurban Bayramı tatili boyunca Muğla'nın turistik bölgelerine akın eden tatilcilerin dönüş yolculuğu başladı. Bodrum, Datça, Marmaris ve Fethiye gibi dünyaca ünlü turizm noktalarına yaklaşık 3 milyon yerli turistin geldiği belirtildi. Tatilciler, otellerde, apartlarda ve pansiyonlarda konaklamanın yanı sıra çadırlarda da kalıp tatillerini geçirdi.

71232-1.jpg

Tatilin son günlerinde, özellikle Muğla-Antalya kara yolunda büyük bir araç kuyruğu oluştu. Tatilcilerin memleketlerine dönüş için yoğun şekilde yola çıktığı bu süreçte, Muğla-Antalya kara yolunda yaklaşık 10 kilometrelik bir araç kuyruğu meydana geldi. Bu durumun trafiği olumsuz etkilememesi için trafik ekipleri önlem aldı ve güzergahta herhangi bir kaza yaşanmaması için gereken tedbirleri aldı.

71232.jpg

Muğla Valisi veya ilgili yetkililerden alınan bilgiye göre, tatilcilerin yoğun dönüşü nedeniyle trafik akışının kontrollü bir şekilde sağlandığı ve güvenlik önlemlerinin en üst düzeyde tutulduğu bildirildi. Tatilcilerin güvenli ve huzurlu bir şekilde dönüş yolculuklarını tamamlayabilmeleri için trafik ekiplerinin dikkatle çalıştığı vurgulandı.

Kaynak:DHA