Müge Anlı'da ortaya çıkan bir dehşet daha! Önce öldürdü, sonra tandırda yaktı...

Müge Anlı'da 18 Ocak'tan beri kayıp olan Gazi Akbıyık aranıyordu. Esrarengiz şekilde kaybolan Akbıyık, 18 Ocak'ta evinin arka kapısından çıkmış ve bir daha görülmemişti

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Müge Anlı'da ortaya çıkan bir dehşet daha! Önce öldürdü, sonra tandırda yaktı...

Müge Anlı'da 18 Ocak'tan beri kayıp olan Gazi Akbıyık aranıyordu. Esrarengiz şekilde kaybolan Akbıyık, 18 Ocak'ta evinin arka kapısından çıkmış ve bir daha görülmemişti. Kayıp ihbarında bulunan kadının, dini nikahlı eşi Gazi Akbıyık'ı öldürdüğü ve tandırda yaktığı tespit edildi.

Olay, Afyonkarahisar’ın Sultandağı ilçesinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre Sultandağı ilçesinde ikamet eden Kıymet Albayrak isimli kadın, dini nikahlı eşi Abdullah Gazi Akbıyık’ın 10 gündür eve gelmediği şeklinde emniyete kayıp başvurusunda bulundu.

Müge Anlı ile Tatlı Sert isimli ATV'de yayınlanan televizyon programına katılan ve eşinden şiddet gördüğünü belirten Kıymet Albayrak'a Müge Anlı'nın, boşandıktan sonra Gazi Akbıyık'ı neden terk etmediğini sorması üzerine Albayrak, "Gittiğim geldiğim için bir daha cesaretim olmadı." diye konuşmuştu.

Ancak gerçek emniyet sorgusunda ortaya çıktı. Emniyet mensuplarının Kıymet Albayrak'ı, Gazi Akbıyık'ı öldürmüş olma ihtimali üzerine sorgulaması sonrası Albayrak cinayeti itiraf etti.

İHA'da yer alan habere göre, emniyetteki sorgusunda Abdullah Gazi Akbıyık’ı kendisinin öldürdüğünü itiraf eden Kıymet Albayrak’ın, dini nikahlı eşini önce öldürdüğü, sonra da ekmek tandırında yaktığı tespit edildi.

Öte yandan, olay yeri inceleme ekipleri öldürülen Abdullah Gazi Akbıyık’ın evinde inceleme yaparak, yakılan tandırda kriminal bir delil arandı.

Ekmek yapımında kullanılan tandır kulübesinde olay yeri inceleme ekipleri, topladıkları delilleri Adli Tıp Kurumuna gönderdi.

Cinayet zanlısı Kıymet Albayrak, emniyet ekiplerince gözaltına alındı.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.