Müge Anlı 'hayatımın en zor programı' demişti! Kan donduran olaya yayın yasağı

AFYONKARAHİSAR'da Abdullah Gazi A.'nın (37) öldürülüp, cesedinin bahçedeki tandırda yakıldığı olayla ilgili yayın yasağı getirildi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Müge Anlı 'hayatımın en zor programı' demişti! Kan donduran olaya yayın yasağı

Müge Anlı canlı yayında, yaklaşık bir aydır kendisinden haber alınamayan Abdullah Gazi A. ilgili şoke eden itirafı 'hayatımın en zor programı' sözleriyle açıklamıştı.  Gazi A.'nın 17 yaşındaki büyük kızı Gizem A. tarafından öldürüldüğü ortaya çıkmıştı.

Bu itirafların ardından Abdullah Gazi A.’yı öldürüp bahçedeki tandırda yaktığını itiraf eden Kıymet A. ile kızı Gizem A. adliyeye sevk edilmişlerdi.

YAYIN YASAĞI GELDİ

Sultandağı ilçesinde Abdullah Gazi A.'yı evde öldürüp, cesedini tandırda yaktıkları iddiasıyla dini nikahlı yaşadığı Kıymet A. (42) ve kızı Gizem A.'nın (17) tutuklandığı olaya ilişkin yayın yasağı getirildi. Çay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talebi üzerine olaya ilişkin Çay Sulh Ceza Hakimliği tarafından yayın yasağı kararı alındı.

Kararda, "T.C. Anayasası'nın 26/2 ve Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'nin 9/2 ve Basın Kanunu'nun 3/2 maddeleri uyarınca Çay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 15.02.2019 tarih ve 2019/193 soruşturma sayılı dosyası hakkında yazılı görsel, internet ve sosyal medyada söz konusu olaya ilişkin her türlü haber, röportaj ve bu içerikteki yayınların yasaklanmasına karar verildi" denildi.

İlgili Haberler