MSB: İdlib'de TSK konvoyuna saldırı, bir asker şehit oldu

DHA'da yer alan habere göre, İdlib'in M4 karayolunda TSK konvoyunun geçişi sırasında el yapımı patlayıcı (EYP) infilak ettirildi. MSB'den yapılan açıklamada bir askerin şehit olduğunu duyurdu.

Demirören Haber Ajansı (DHA), Suriye'nin İdlib kentinde  M4 karayolunda TSK konvoyunun geçişi sırasında, yola önceden döşenen el yapımı patlayıcı infilak ettirildiğini duyurdu. Patlamada yaralananlar olduğu ve bazılarının durumunun ağır olduğu öğrenildi.

İdlib'deki Esad muhalifi kaynakların aktardığına göre, saldırının ardından Türkiye helikopterleri bölgeye gitti. Yaralı askerler, helikopterlerle Reyhanlı'da hastaneye götürüldü.

Yerel kaynakların ve Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi'nin verdiği bilgilere göre ise saldırıdan iki saat önce Rus uçakları bölgedeki cihatçı grupları vurmuş ve ardından bölgede büyük bir patlama olduğu rapor edilmişti.

MSB: Bir asker şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), İdlib bölgesinde bugün icra edilen yol kontrol devriyesi esnasında sebebi henüz tespit edilemeyen patlamada bir askerin şehit olduğunu açıkladı.

Suriye'nin İdlib bölgesinde yol kontrol devriyesi sırasında meydana gelen patlamada ağır yaralanan bir asker, kaldırıldığı hastanede yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Olayla ilgili Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Bugün İdlib bölgesinde icra edilen yol kontrol devriyesi esnasında arama bölgesinin 250 metre güneyinde meydana gelen ve sebebi henüz tespit edilemeyen bir patlamanın tesiri ile kahraman bir silah arkadaşımız yaralanmış ve derhal hastaneye kaldırılmış, ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz." 

Etiketler :