Motokuryelerden Adalet Sürüşü: "Sorunumuz Hunharca Katledilen Kuryeler"

Motokuryelerden Adalet Sürüşü: "Sorunumuz Hunharca Katledilen Kuryeler"
Motokurye ölümleriyle sarsılan Türkiye'de, adalet arayışı devam ediyor; aileler ve motokuryeler, kayıplarının sorumlularının cezalandırılmasını talep ederken İzmir'de adalet sürüşü gerçekleştirdiler.

Türkiye gündemi uzun süredir motokurye ölümleri ile sarsılıyor. Zor çalışma koşulları ile mücadele eden motokuryeler çalışırken yaşam mücadelesi de veriyor.

Alkollü minibüs şoförünün çarpması sonucu hayatını kaybeden üniversite öğrencisi, 25 yaşındaki motokurye Tevfik Arayıcı, yine benzer sebeple yaşamını yitiren motokurye, Ata Emre Akman ve boğazı kesilerek katledilen Samet Özgül'ün yarın (28 Haziran) davaları görülecek.

İzmir'in Konak ilçesinde motokuryeler ölümlere dikkat çekmek için meslektaşlarını andığı adalet sürüşü gerçekleştirdi.

73273-2.jpg

"OĞLUM NİYE ÖLDÜ?"

Adalet sürüşüne katılan Tevkif Arayıcı'nın annesi Bahar Arayıcı oğlunun katilinin serbest bırakılmasını hatırlatarak, "Eşim vefat ettiği için evlere temizliğe giderek, merdiven yıkayarak oğlumu Karabük'te okutmaya çalışıyordum. Gönderdiğim harçlık yetmediği için oğlum hem okuluna gidiyor hem de kuryelik yapıyordu. Orada alkollü bir cani oğlumun şeridine geçip, çarpıp, kaçarak ölüme terk etmiş. Bir de caniyi serbest bıraktılar. Sanki ödül verir gibi tahliye verdiler. Benim oğlumun suçu neydi? Niye öldü? Oğlum, tüm kuryeler ve tüm gençlerimiz için adalet istiyorum." diyerek adalet talebini yineledi.

73273.jpg

"SORUNUMUZ HUNHARCA KATLEDİLEN KURYELER"

6 yıldır motokuryelik yapan Mahsun Korkmaz adalet arayışlarında adil yargılama olmazsa süresiz nöbete başlayacaklarını belirterek şu ifadeleri kullandı:

Tevfik Arayıcı, 17 saat boyunca can çekişerek öldü. Şu an katili serbest bir şekilde dolaşıyor. Ata Emre Akman'ın da mahkeme süreci başlayacak. Onun da takipçisi olacağız. Muhammed Çetinkaya da 12 kurşunla öldürüldü. Samet Özgül boğazı kesilerek öldürüldü. Bizim buradaki sorunumuz trafikte ölen kuryeler değil, hunharca katledilen kuryeler. Eğer ki bu adalet arayışında istenilen sonuç halkın kalbini ferahlatmıyorsa, adalet arayışımız süresiz nöbet haline gelecek"

Kaynak:DHA