MHP'li ismin oğlu uyuşturucu kuryeliği de yapmış!

MHP'li ismin oğlu uyuşturucu kuryeliği de yapmış!
MHP İstanbul yöneticisi Güven Adıgüzel’in oğlu Tunahan Adıgüzel ve beraberindeki 3 kişi, Yunanistan’dan gelen süper yata 5 kişiyi bindirdi. Bu kişiler, Yunanistan’dan gönderilen ve içi uyuşturucu dolu valizi ise Balıkesir’e götürmek üzereyken yakalandı. Tutuklanan 6 kişinin ifadelerine Halktv.com.tr ulaştı. İfadeler, şebekenin, aynı teknede göçmen ve uyuşturucu kaçakçılığı yaptığını ortaya koydu.

Aralarında, bir PKK hükümlüsünün de olduğu çok sayıda kişiyi tekneyle, Çanakkale üzerinden Yunanistan’a kaçırmaya çalışan şebekeye yönelik operasyona ilişkin yeni bilgiler ortaya çıktı. Gazeteci İsmail Saymazın gündeme getirdiği olaya ilişkin tutuklanan, 2 Yunan 6 kişinin savcılık ve hakimlik sorgusu, soruşturma dosyasına ilişkin önemli ayrıntılar içeriyor.

Geçen 30 Mayıs gecesi yaşanan olaya ilişkin dosyaya göre, Yunanistan’da yaşadığı anlaşılan ve Azad olarak bilinen kişi, Tunahan Adıgüzel ile temasa geçti. Adıgüzel’in ifadesine göre, bu kişi kendisine, 4 kişilik bir iş insanı grubunun Çanakkale’deki bir süper yata bırakma işi olduğunu söyledi. Azad, Adıgüzel’e, söz konusu kişileri alacağı konumu gönderdi. Bu kişilerin bırakılacağı nokta ise Kumbağlar Limanı’ydı.

yunananana.jpg
Süper yatın Yunan kaptanı, ifadesinde, kandırıldıklarını öne sürdü.

4 FARKLI ARAÇLA GETİRİLDİLER

30 Mayıs günü Tunahan Adıgüzel, beraberindeki 3 kişi ile Çanakkale Ayvacık’a gitti. Azad, Adıgüzel’in hesabına ilk olarak 60 bin TL para gönderdi. Adıgüzel, biri Mercedes diğeri Volkswagen Jetta marka araç kiraladı. Adıgüzel ve beraberindekiler 2 araçla, Azad ile kararlaştırdıkları Ayvacık Gülpınar’daki konuma saat 19.30’da ulaştı. Bu kişiler, Azad’ın yönlendirdiği kişileri beklemeye başladı. Saat 19.35’te içinde 4 kişinin olduğu BMW marka bir araç Adıgüzel’lerin olduğu noktaya geldi. Devam eden süreçte 1’er dakika araçla 3 araç daha geldi.

enollll.jpg
Balıkçı Şenol Engin de tutuklanan isimler arasında yer aldı.

Gelen araçlardan inen 1’er 2’şer kişi Adıgüzel ve arkadaşlarının olduğu araca bindi. Adıgüzel’in, Azad ile anlaşmasına göre toplam 4 kişi yerine biri kadın 5 kişi araçlarına bindi. Bu kişileri getiren araçlar hızla, geldikleri noktadan ayrıldı. Adıgüzel ve arkadaşları, beraberlerindeki 5 kişiyi limana götürdü.

'AYLIK GELİRİM 200 BİN TL'

Bu kişiler bu noktada 3 saate yakın bekledi. Bu süreçte, Adıgüzel sürekli Azad ile telefonla temas halindeydi. Restoran ve otel işlettiğini ve aylık gelirini ise 200 bin TL olarak beyan eden Tunahan Adıgüzel savcılık ve hakimlik ifadesinde “Azad, hesabına 60 bin TL gönderdi. Ve bana ‘4 erkek şahsı alıp 200 metre ileriye götüreceksin’ dedi” diye konuştu.

‘ÇANTAYI GÖTÜRÜN 10 BİN EURO ALIN’

Bu kişi ile olan tanışıklığının 1,5 ay öncesine gittiğini söyleyen Adıgüzel, “Azad ile telefonla görüştüğümüzde, ‘limana Yunanistan’dan süper bir yat limana gelecek. Onlarla görüşme yapacaklar’ demişti. Azat ile sürekli iletişim halindeydim. Azat bana ‘bekleyin tekne gelecek’ dedi. Saat 23.00 gibi tekne geldi. Azat beni 5 dakika sonra aradı. ‘Teknede bir çanta var. O çantanın Balıkesir’e götürülmesi lazım. Oraya götürürseniz size 10 bin Euro verecek’ dedi. Ben çantayı almam deyince yanımdaki Atakan ‘ben valizi alırım. Bir şey olmaz’ dedi” diye konuştu. Adıgüzel ifadesinde, Mehmet Taşkın isimli bir kişiden 2500 Euro ve 2500 dolar aldığını kaydetti.

savciiiii.jpg
Tunahan Adıgüzel, aylık gelirinin 200 bin TL olduğunu beyan etti.

TAMİRCİ: VALİZİ BENİM ARACIMA KOYDULAR

21 yaşındaki motosiklet tamircisi Atakan Görevin ise ifadesinde “Tunahan abi bize bir adres verdi. Bir valiz olduğunu söyledi. O adrese valizin gideceğini söyledi. Tekneden valizi kaptan teslim etti. Kaptanın elinden valizi Tunahan aldı. Tunahan valizi Alihan’a verdi. Alihan da bagaja koydu. Valizin içinden ne olduğun aşağı yukarı tahmin ettik. Valizi benim aracıma koydular. Ben valizi tek başıma Balıkesir’e götürecektim. Onlar da bana diğer araçla eşlik edecekti. Sonrasında, konuma gitmeden Jandarma geldi. Tek amacımız kısa bir işten para kazanmaktı” dedi. Görevin, Tunahan Adıgüzel’in, yapacakları iş için kendisine 1000 Euro vermeyi vaat ettiğini de söyledi.

‘ÇANTADA EROİN OLABİLİR’ DEDİM

Valelik yaptığını söyleyen Alihan Ketenci ise, “Tunahan beni aradı. Yurtdışından bir abisinin aradığını ve birkaç özel misafirinin olduğunu söyledi. Yatta yemek yiyeceklerini söyledi. 2,5-3 saat bekledik. Tekne yanaşınca biz, teknenin olduğu yere gittik. Getirdiğimiz kişiler tekneye bindi. Bizim valizden haberimiz yoktu. Ben Tunahan’a, ‘çantanın içinde eroin olabilir kabul etmeyelim’ dedim. Tekneden bavulu kimin aldığını görmedim. Ancak daha sonra Atakan’ın aldığını öğrendim.

untitled-4.jpg
Şüpheliler, Kumbağlar Limanı'ndan çıkmaya çalıştıkları gibi yakalandı.

BALIKÇI: GÖZCÜLÜK YAPIP 1000 EURO ALACAKTIM

Rumeli Feneri’nde balıkçılık yapan Şenol Engin (62) ise ifadesinde “Jandarma’da, Tunahan, Atakan ve Alihan arasında ‘çantanın içinde 2,5-3 milyonluk mal…’ şeklinde konuşmalar geçti. Atakan tek başına, çantayı belirtilen konuma götürecekti. Biz de diğer araçla kendisine eşlik edecektik. Anlaşma bu şekildeydi” dedi. Engin, yapılacak işte gözcülük yapması karşılığında Adıgüzel’in kendisine 1000 Euro verme vaadinde bulunduğunu söyledi.

UYUŞTURUCU DOLU VALİZ YATLA GETİRİLDİ

Süper yatın kaptanı Stamatios Skourlis (59) ise ifadesinde, kendisini yönlendiren şirketin, Türkiye’den İspanyol bir grubu alacağı yönünde yönlendirdiğini öne sürüdü. Skourlis, “Ancak, şirket tarafından teslim edilen kimlikler sahteydi” dedi. Yatta teknisyen olarak görev yaptığını belirten Ninos Georgios, ise Yunanistan’dan getirdikleri ve içinde uyuşturucu olduğu anlaşılan valizi “Siyah renk büyük boy bir valizdi” şeklinde tarif etti. Savcılık ve hakimlik sorguları sonrası 6 kişi de tutuklandı.