Metin Akpınar'a soruşturma

Sanatçı Metin Akpınar hakkında savcılık tarafından soruşturma başlatıldı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Metin Akpınar'a soruşturma

Metin Akpınar’ın Halk TV’de yaptığı açıklamalar hakkında savcılık tarafından “İç savaş ve darbe çağrısı” iddiasıyla soruşturma başlattı.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, bugün Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) 2018 Yılı Mali Genel Kurul’unda Akpınar’a yüklenerek, “İşte şimdi de yayın organları vasıtasıyla beni ipe götüreceklermiş. Bunu sanatçı görünümü altındaki müsveddeler yapıyorlar. Yahu senin her yerin sanatçı olsa ne yazar. Kalkacaksın sen bu ülkenin Cumhurbaşkanını ipte sallandıracaksın, şimdi git bunun yargıda bedelini öde. Biz bu yola farklı çıktık, beni ipe götüreceksin… Yahu senin haddine mi? Biz şehadete inanmış insanlarız ve biz bunların bedelini rahatlıkla ödemeye hazır insanlarız. Bunun bedelini yargıda ödeyecekler” demişti.

Başsavcı İsmail Uçar imzası ile yayınlanan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bazı basın organları ile sosyal medya hesaplarında Uğur Dündar tarafından sunulan Halk Arenası adlı programın 21.12.2018 tarihli bölümüne katılan Müjdat Gezen ve Metin Akpınar'ın Türkiye Cumhuriyeti Devleti Cumhurbaşkanını hedef alarak hakaret içerikli sözler söyleyip darbe ve ölüm tehdidinde bulundukları yönünde haberler yer aldığının tespiti üzerine 5271 Sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu'un 160. Maddesi uyarınca işin aslını araştırmak ve sorumlular hakkında yasal gereğine tevessül etmek amacıyla 22.12.2018 tarihinde soruşturma başlatılmış ve her iki şüpheli savunmaları alınmak üzere Cumhuriyet Başsavcılığımıza davet edilmiş olup, keyfiyet tüm basın/yayın organlarına saygı ile duyurulur."

'KAZANAN BAŞIMIZIN ÜSTÜNE...'

Savcılık tarafından hakkında soruşturma başlatılan usta sanatçı Metin Akpınar, aynı programda "Seçimlerde kazanan başımızın üstüne..." diyerek demokrasinin araçlarından biri olan sandığa olan saygısını da belirtmişti.

[video width="720" height="576" mp4="http://halktv.com.tr/wp-content/uploads/2018/12/metin-akpinar-kazanan-basimizin-ustune.mp4"][/video]