Meteorolojiden 4 il için sağanak uyarısı

Hava sıcaklığının, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ile Batı Karadeniz'de mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Yayınlanma:
Güncelleme: 02 Ağustos 2021 09:07
Meteorolojiden 4 il için sağanak uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, yarın sabah saatlerine kadar Türkiye'nin doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun doğusu ile Samsun'un doğusu, Ordu ve Erzincan çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği öngörülüyor.

Meteoroloji sel ve su baskınlarına karşı uyardı 

Yağışların Ordu çevreleri ile Van ve Hakkari’nin doğu kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekiyor.

Yangının etkisini sürdürdüğü illerde hava sıcaklıkları artıyor 

Hava sıcaklığının Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ile Batı Karadeniz'de mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın ise kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

İşte Meteoroloji'nin 5 günün hava tahmini 

2 Ağustos Pazartesi

haritatahmingun1.png

3 Ağustos Salı 

haritatahmingun2.png

4 Ağustos Çarşamba 

haritatahmingun3.png

5 Ağustos Perşembe

haritatahmingun4.png

6 Ağustos Cuma

haritatahmingun5.png