Meteoroloji'den 12 il için sarı kodlu uyarı: 80 km hızla geliyor

Meteoroloji'den 12 il için sarı kodlu uyarı: 80 km hızla geliyor
Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) 12 il için sarı kodlu uyarı yayınladı. Yapılan uyarıda rüzgarın hızının 80 km'ye kadar çıkarmasının beklendiği belirtildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan sarı kodlu uyarıda; Kırklareli, Tekirdağ, Edirne, Çanakkale, İstanbul, Sakarya, Kocaeli, Yalova, Bursa, Balıkesir, Manisa ve İzmir'de vatandaşların ve yetkililerin olumsuz durumlara karşı dikkatli olması gerektiği açıklandı.

Sağanak ve gök gürültülü yağış

MGM'nin hava tahminlerine göre: Türkiye'nin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları, Kırklareli, İstanbul Avrupa Yakası'nın kuzey ve batısı, Afyonkarahisar, Antalya'nın iç kesimleri, Muğla'nın kuzeyi, Osmaniye, Adana'nın kuzeyi, Hatay'ın batısı, Artvin, Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı mevsim normallerinin altında

Hava sıcaklığının kuzey ve iç kesimlerde mevsim normallerinin 2-6 derece altında, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji'nin 5 günlük hava durumu tahmini

8 Eylül Çarşamba

haritatahmingun1.png

9 Eylül Perşembe

haritatahmingun2.png

10 Eylül Cuma

haritatahmingun3.png

11 Eylül Cumartesi

haritatahmingun4.png

12 Eylül Pazar

haritatahmingun5.png

Etiketler :