Halk TV Canlı Yayın
Meral Akşener, Ahmet Hakan'ı aradı: Bazı isimler bizden bağımsız olarak ortaya atılıyor
Türkiye siyasetinde halkın da merak beklediği Meral Akşener liderliğinde kurulacak partiyle ilgili bir çok asılsız iddialar ortaya atılmaya devam ediyor. Bu son örneği eski Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu ile eski Anayasa...

Türkiye siyasetinde halkın da merak beklediği Meral Akşener liderliğinde kurulacak partiyle ilgili bir çok asılsız iddialar ortaya atılmaya devam ediyor. Bu son örneği eski Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu ile eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'tı.

Hürriyet gazetesinden Ahmet Hakan'ı arayan Meral Akşener, ortaya atılan isimlerin bazılarının kendilerinden bağımsız olarak gündeme geldiğini söyledi...

Hürriyet yazarı Hakan, 'Meral Akşener aradı ve şunları söyledi' başlıklı bir yazı yazdı.

Akşener'in kuracağı yeni parti için Diyanet eski başkanı Ali Bardakoğlu, Anayasa Mahkemesi'nin eski başkanı Haşim Kılıç ve bağımsız milletvekili Aylin Nazlıaka'nın ismi gündeme gelmişti.

Parti için gündeme gelen bu isimleri Akşener, tek tek yalanladı.

Hakan'ın yazısının ilgili bölümü şöyle:

'BARDAKOĞLU'NA TEKLİF GÖTÜRMEDİK'

"ALİ BARDAKOĞLU: Ali Bardakoğlu yeğenimin hocasıdır. Kendisini çok sever ve takdir ederim. Aktif siyasete girmeyeceği yönündeki kararını biliyorum. Daha önce başka teklifleri geri çevirdiğini de biliyorum. Bu nedenle kendisine bir teklif götürmedik.

'HAŞİM KILIÇ TAKDİR ETTİĞİM BİR İSİMDİR'

HAŞİM KILIÇ: Haşim Kılıç benim takdir ettiğim, sevdiğim bir isimdir. Kendisiyle aynı siyasi yapı içinde bulunmak isterdim. Ama şundan emin olun ki şu ana kadar kendisine herhangi bir teklifte bulunmadık. İsmi benden ya da arkadaşlarımdan çıkmadı.

AYLİN NAZLIAKA: Aynı şekilde Aylin Nazlıaka Hanımefendi'nin ismi de bizden çıkmış değil."

'ZOR BİR DURUM'

Akşener açıklamalarını şöyle sürdürdü:

"Bu isimler bizden bağımsız olarak ortaya atılıyor. Anında yalanlasak söz konusu kişilere karşı bir saygısızlık, bir nezaketsizlik yapmış olacağımızı düşünüyoruz. Yalanlamasak sanki isimlerini ortaya atarak zemin yoklamış gibi olacağız. Zor bir durum yani. Şunu söyleyebilirim. Kurucular Kurulu üyelerimizin ağırlığını kadınlar ve gençler oluşturacak. Türkiye gençler ülkesi… Biz de gençlere ağırlık vereceğiz. Kadınlara ağırlık vereceğiz. Lise mezunu ev hanımları olacak listemizde. Yani kadınlar geliyor, hazırlıklı olun."