Menderes Belediye Başkanı Kayalar serbest bırakıldı

İzmir'in Menderes ilçesinde savcılığın bazı belediye ihalelerine yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında gözaltına alınan Menderes Belediye Başkanı CHP'li Mustafa Kayalar, ifadesinin ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Kayalar, "Veremeyeceğimiz hesabımız yok. Düzgün bir adaletle her türlü hesabı vermeye hazırız" dedi.

Menderes Belediyesi'ne yönelik operasyonda 32 kişi gözaltına alınmıştı. Aralarında Başkan Mustafa Kayalar'ın da olduğu 31 kişi dün gece saatlerinde adliyeye sevk edildi. Kayalar'ın aralarında bulunduğu 5 kişi mahkemece adli kontrol şartıyla serbest kaldı. 22 kişi ise savcılıkça serbest bırakıldı. Operasyon kapsamında gözaltında kimse kalmadı.

Bugün adliye çıkışında açıklama yapan Başkan Kayalar, “Biz bir kamu kurumunun başkanıyız. Bizim hakkımızda ihbarlar şikayetler olabilir. Ancak bizim alnımız açık. Veremeyeceğimiz hesabımız yok. Düzgün bir adaletle her türlü hesabı vermeye hazırız. Çalışma arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum. Her zaman yanlarındayım. Dürüst ve adilliğine inanıyorum. Onlar da tıpkı benim gibi tertemizler” dedi.

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, çok sayıda partili ve belediye çalışanı da adliye önüne gelip Kayalar’a destek verdi.

Seyit Torun'dan destek

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun da Kayalar'ın serbest kalması haberini, sosyal medya hesabından "Menderes Belediye Başkanımız Mustafa Kayalar, serbest kaldı! Günlerdir algı yaratmak için yürütülen bu soruşturma da diğerleri gibi çökmeye mahkumdur! Seçilmiş belediye başkanlarımıza yönelik masa başı operasyonlarını bu milletin vicdanı kaldırmaz" notuyla duyurdu.

Kaynak:ANKA