Marmara Denizi Açıklarında Erkek Cesedi Bulundu

Marmara Denizi Açıklarında Erkek Cesedi Bulundu
Marmara Denizi'nde, Bursa'nın Karacabey ilçesi açıklarında erkek cesedine rastlandı. Kimlik tespiti için çalışma başlatıldı.

Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, Kurşunlu açıklarındaki denizin yüzeyinde ceset olduğunu fark etti.

Ceset kıyıya getirildi ve bir erkeğe ait olduğu belirlendi. Ceset, savcı ve jandarma ekiplerinin incelemesinin ardından kimlik tespiti için Bursa Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi.

Cesedin, ilçeye bağlı Kurşunlu Mahallesi açıklarında yaklaşık 2,5 ay önce "Batuhan A" adlı kargo gemisinin batması sonucu kaybolan mühendis Murat Çalışkan ya da stajyer Ahmet Atav'a ait olduğu değerlendiriliyor.

Cesedin kimlik tespiti için yakınlarından alınan DNA örnekleriyle karşılaştırma yapılacak.

Balıkesir'in Marmara Adası'ndan 14 Şubat'ta saat 20.30'da Bursa'nın Gemlik ilçesindeki Roda Limanı'na gitmek üzere 6 kişilik mürettebat ve 1250 ton mermer tozu yüküyle hareket eden 69 metre uzunluğundaki "Batuhan A" adlı kargo gemisi, kötü hava ve deniz şartları nedeniyle 15 Şubat'ta saat 06.32'de Karacabey ilçesi Kurşunlu Mahallesi açıklarında batmıştı.

Geminin enkazındaki aramalar, 1 Mart'ta sonlandırılmıştı. İmralı Adası açıklarında yapılan aramada cesede ulaşılmış, daha sonra Bandırma'da başka bir cesede ulaşılmıştı. yapılan DNA eşleşmesi sonrasında cesetlerin sahibi olduğu belirlenmişti.

Kaynak:AA