Maliyeci Vekilin Dubleks 'Çerez'i

Maliyeci Vekilin Dubleks 'Çerez'i
Maliye’de Ağbal’ın 700 bin TL’lik daireyi 270 bin, 1 milyon liralık daireyi de 470 bine nasıl aldığı konuşuluyor.AKP’nin ‘efsane bürokratı’ Naci Ağbal’ın akçeli işlerdeki yeteneği dudak uçuklatıyor. Maliye’de...

Maliye’de Ağbal’ın 700 bin TL’lik daireyi 270 bin, 1 milyon liralık daireyi de 470 bine nasıl aldığı konuşuluyor.

AKP’nin ‘efsane bürokratı’ Naci Ağbal’ın akçeli işlerdeki yeteneği dudak uçuklatıyor. Maliye’de Ağbal’ın 700 bin TL’lik daireyi 270 bin, 1 milyon liralık daireyi de 470 bine nasıl aldığı konuşuluyor.

HAZİRAN seçimlerinde AKP’ye, aday gösterildiği Bayburt’ta sadece 2 fazla oy kazandıran Ağbal’ın, Ankara’nın gözde semtinden aldığı iki ayrı daireye ödediği rakamlar ise bakanlık içinde bir numaralı gündem maddesi haline geldi.

6 ARTI 1 LÜKS DAİRE

Maliye Bakanlığı’nı yıllarca gölge bakan olarak yöneten ve muhalif şirketlere yönelik vergi operasyonlarının mimarı olarak bilinen Naci Ağbal’ın satın aldığı lüks dairelerin ilkini Yaşamkent’teki altı artı bir daire oluşturuyor. Bakanlık bürokratlarından edinilen bilgiye göre, rayiç bedeli 1 milyon lira düzeyinde bulunun daireyi Naci Bey’in, yaptığı üstün pazarlık sonucunda 470 bin liraya satın aldı. Yaşamkent’te bulunan lüks konut, 6 artı 1 olarak kayıtlara geçti. Naci Ağbal’ın satın aldığı ikinci konut ise TOKİ’nin milletvekilleri içen İncek semtinde yaptırdığı projede bulunuyor. Ağbal buradan da 4 artı 1 niteliğinde lüks konut satın aldı. Konut için Ağbal’ın 270 bin lira ödediği öğrenildi. Aynı projede aynı nitelikteki daireler ise 700 bin liradan satılıyor.

225 BİN DOLARLIK SAAT İDDİASI

Ağbal, daha önce de 225 bin dolarlık saat ile gündeme gelmişti. Maliye eski Müsteşarı Ağbal, saatin değerinin 225 bin doların altında olduğu yönünde açıklama yanmıştı. Daha sonra ise, Ağbal’ın taktığı saati THY eski Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu’nun hediye ettiğine yönelik iddialar ortaya atıldı. Ağbal’ın ismi, 30 Mart yerel seçimler öncesinde yayınlanan ses kayıtlarında, “Türgev’e arsa arazi kazandırılmasına” yönelik çalışmalarda da geçmişti.

Taraf