Kuşoğlu'ndan 'Torba kanun' tepkisi: Asıl maksat OHAL'i üç yıl uzatmakmış

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, Komisyonda görüşülen torba yasa teklifi için “Vatandaşın acil beklediği Çek Kanunu düzenlemesi teklifte var ama VUK359 yok, emekli bayram ikramiyesinin artırılması yok, işsiz vatandaşlara alternatif destekler yok. Anlaşıldı ki asıl maksat OHAL’i üç yıl uzatmakmış” değerlendirmesini yaptı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 13 Temmuz 2021 14:51
Kuşoğlu'ndan 'Torba kanun' tepkisi: Asıl maksat OHAL'i üç yıl uzatmakmış

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi ve CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, 23 maddelik torba yasa teklifi için sosyal medya hesabından paylaşım yaptı.

Dün, 12 saatlik bir çalışma yaptıklarını aktaran Kuşoğlu’nun mesajı şöyle:

“Bugün iktidardan gelen bir teklifle 23 maddelik bir torba kanun görüşeceğiz. 18 kanun ve 2 KHK’da değişiklik öngörüyor. Değişiklik öngörülen kanunların 15’inde bu dönem zaten değişiklik yapmışız. Bu TBMM’nin çalışmadığını Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemi’nin gereksizliğini ispatlayan bir durum.

Vatandaşın acil beklediği Çek Kanunu düzenlemesi teklifte var ama VUK359 (Vergi Usul Kanunu) yok, emekli bayram ikramiyesinin artırılması yok, işsiz vatandaşlara alternatif destekler yok. Anlaşıldı ki asıl maksat OHAL’i üç yıl uzatmakmış.”