Küflü Çikolata Krizinden Sonra Patiswiss'den İmaj Hamlesi!

Küflü Çikolata Krizinden Sonra Patiswiss'den İmaj Hamlesi!
Şirket CEO'su Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu'nun sosyal medyada bir kullanıcının yaptığı “küflü çikolata” paylaşımına verdiği yanıtla gündeme gelen Patiswiss markası, yeni bir hamle yaptı. İmaj düzeltme çabasında olan marka büyük indirimler yaparak müşterilerini geri kazanmaya çalışıyor.

Patiwiss markasının CEO'su Tunaoğlu, Linkedin'den bir müşterinin Patiswiss olduğunu iddia ettiği küflü çikolata paylaşımının ardından tepki çeken birçok paylaşımda bulunmuş, tüketiciye verdiği cevaplarda dilbilgisi üzerinden eleştirilen Tunaoğlu, okuduğu kitapların videosunu paylaşmıştı.

Son olarak Tunaoğlu sosyal medya hesabından özür metni yayınlayarak şirketin "yönetim kurulu başkanlığı"ndan istifa ettiğini açıkladı. Patiswiss'in yeni CEO'su da istifa eden Tunaoğlu'nun eşi olmuştu.

İNDİRİM STRATEJİSİ

Marka değerini düşüren olayların ardında birçok tüketicinin eli raflarda Patiswiss'e gitmedi. Marka yeni bir imaj hamlesi yaptı.

Büyük indirimler yaparak müşteri memnuniyeti sağlamaya çalışan marka, çeşitli ürünlerinde dikkat çekici indirimler yaparak müşteri memnuniyetini artırmayı hedefliyor.