Haber Giriş: | Haber Güncelleme: 10.06.2021 11:02

Kozan’da şiddetli yağış! Tarlalarda balık tuttular

Adana'nın Kozan ilçesinde etkisini gösteren şiddetli yağış nedeniyle birçok iş yeri, ev ve tarım arazisi su taşkını nedeniyle zarar gördü. Sağanak nedeniyle çiftliklerdeki balıklar, sel sularıyla birlikte tarlalara sürüklendi.

Kozan'a bağlı Acarmantaş Mahallesi’nde dün saat 17.00 sıralarında yağış başladı. Yağışın şiddetini arttırmasıyla mahallede birçok ev ve iş yerini su bastı. Mahalledeki birçok vatandaş şiddetli yağışa hazırlıksız yakalandı. Bölgede cadde ve sokaklarda yaşanan su taşkınları nedeniyle trafik durma noktasına gelirken ayrıca birçok tarla ve bahçe yağıştan dolayı zarar gördü.

'Balık üretim tesisinde balıklar taşın ile sürüklenerek kayboldu'

Mahallede bulunan iki balık üretim tesisinde ise yaşanan sel nedeniyle havuzlarda yetiştirilen balıklar taşan suyun akıntısına kapılarak kayboldu. Bir saat süren yağış daha sonra etkisini azalttı. Zarar gören bölgelerde suyu tahliye etmek için çalışma başlatıldı.

'Tarlalarda balık tuttular'

Kozan'daki sağanak nedeniyle çiftliklerdeki balıklar, sel sularıyla birlikte tarlalara sürüklendi. Tarlalarında balıkları fark eden köylüler ise kovalarla topladı. Halen hayatta olduğu belirlenen balıklar ise yakındaki dereye bırakıldı. 

DHA

 

Gündem