Korkutan deprem İstanbul'da da hissedildi

AFAD tarafından yapılan açıklamaya göre Balıkesir Gönen'de 4.6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem, Tekirdağ, İstanbul, Balıkesir, Çanakkale ve Bursa'da hissedildi.

AFAD, Balıkesir'de saat 18.44'te 4,6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini duyurdu. Deprem Tekirdağ, İstanbul, Balıkesir, Çanakkale ve Bursa'da hissedildi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre, saat 18.44'de Balıkesir’de yerin 12 kilometre derinliğinde 4.6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Kandilli Rasathanesi ise depremin büyüklüğünü 4.8 olarak kaydetti.

Can ya da mal hasarı bilgisi yok

İlk belirlemelere göre depremle ilgili bir can ya da mal kaybı söz konusu olmadı. Ancak ilgili birimlerin tüm ihtimallere karşı tespit çalışmalarına başladığı aktarıldı.

Prof. Dr. Şükrü Ersoy: Yıkıcı değil hatırlatıcı

Deprem Uzmanı Prof. Dr. Şükrü Ersoy depremle ilgili şunları söyledi:

Çok büyük bir deprem değil. Yıkım ve hasar verebilecek, binaların sallanmasına neden olduğu için çok rahat hissedilebilecek bir deprem. Ama korkulacak bir deprem değil. Türkiye'de her gün onlarca deprem oluyor. Ancak bu 4'ün üzerindekileri hissedebiliyoruz. Türkiye bir deprem ülkesi ve dayanıksız binalarımızla ilgili gerekli önlemleri hızla almamız gerekiyor.

Deprem kısa süreli paniğe sebep oldu

Deprem, Balıkesir ve Çanakkale'nin yanısıra Bursa, Tekirdağ ve İstanbul'da da hissedildi. Balıkesir'in ilçelerinde ve şehir merkezinin yanı sıra Çanakkale ve ilçeleri ve Bursa'da da hissedilen deprem ilk bilgilere göre herhangi bir yıkıma yol açmadı.

Balıkesir Valiliği'nin AFAD ve güvenlik güçleri aracılığıyla ilçelerde ve köylerde herhangi bir hasar olup olmadığını araştırdığı öğrenildi.