Konya'da Şüpheli Bulantı Vakası: 12 Kişi Hastaneye Başvurdu

Konya'da Şüpheli Bulantı Vakası: 12 Kişi Hastaneye Başvurdu
Konya'nın Seydişehir ilçesindeki 12 kişide görülen bulantı, kusma ve karın ağrısı şikayetleri üzerine kentte içme suyuyla ilgili inceleme başlatıldı. Hastaların tedavisi sürüyor.

Konya'nın Seydişehir ilçesine dün öğle saatlerinden bu yana 12 kişi bulantı, kusma ve karın ağrısı şikayetleri ile hastaneye başvurdu.

Seydişehir Devlet Hastanesinde tedavi gören hastaların durumuna yönelik henüz bir açıklama yapılmadı.

Korkutan vakaların ardından kentin içme suyundan örnek alınarak inceleme başlatıldı.

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada şebeke sularının düzenli analizi yapıldı ve bugüne kadar insan sağlığını etkileyecek bir bulguya rastlanmadığı belirtildi.

Konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

"İlçe merkezine su sağlayan 2 su deposu bulunmaktadır. Bu depolar belirli aralıklarla periyodik olarak temizlenmekte ve şebekeye verilen su, depolarda klorlanmaktadır. Ayrıca, düzenli olarak numune alınarak her ay KOSKİ Genel Müdürlüğümüzün Akrediteli Merkez Laboratuvarlarında analizi yapılmaktadır. Bugüne kadar yapılan analiz sonuçlarında şebeke suyunda insan sağlığını olumsuz yönde etkileyecek herhangi bir bulguya rastlanmamıştır. Buna ek olarak İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından da şebeke suyunun denetim ve kontrolü düzenli olarak takip edilmektedir. Son alınan numune sonuçları da Çarşamba günü kamuoyu ile paylaşılacaktır."

Kaynak:AA