Koç Ailesinin Medyaya Uzak Üyesi Sessizliğini Bozdu: Duvara Asılacak Sözler

Koç Ailesinin Medyaya Uzak Üyesi Sessizliğini Bozdu: Duvara Asılacak Sözler
Koç ailesinin özel hayatıyla pek fazla gündeme gelmeyen üyesi Ömer Koç basın açıklamaları veya gündem yaratan sözleriyle medyada pek yer almıyor. Özel bir lisenin açılışında konuşan Ömer Koç, gençlere seslendi. Kulaklara küpe olacak harika bir konuşma yaptı.

Kocaeli’de Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi (TEVİTÖL), mezuniyet törenine katılan Ömer Koç, gençlere "yarının liderlerisiniz" diye seslendi.

oç’un konuşması esnasında söylediği şu sözler büyük beğeni topladı:

“Bu anlamlı günde, sizlerle bir arada olmaktan dolayı çok mutluyum. Sevgili gençler, Büyük Önder Atatürk’ün dediği gibi ‘Hayat Mücâdeleden İbârettir’, bunu sakın unutmayın. Sizler, Cumhuriyet’in ilke ve inkılaplarına sâdık, demokrasiye inanan, lâik, âdil, yenilikçi, kendine güveni tam, hür fikirli gençler olarak, memleketimiz ve insanlık için önemli işler yapacak olan yarının liderlerisiniz.”

fedv-001.jpg

ÖMER KOÇ TÜRKİYE'DE BİR İLKE İMZA ATTI

Koç Topluluğu, Türkiye'nin ilk 'fine-dining' kategorisinde yer alan vegan restoranını İstanbul'da açtı. Telezzüz adı verilen gözde restorana adını veren isim ise Ömer Koç oldu.

Restaurantın adı olan Telezzüz, Osmanlıca kökenli bir kelime ve Türkçe'de 'hoş lezzetli, zevk veren tatlar' anlamına geliyor.