Kızılay'da skandal bitmiyor! Şimdi de deprem stratejisi ‘kopyala yapıştır’ çıktı

Kızılay'da skandal bitmiyor! Şimdi de deprem stratejisi ‘kopyala yapıştır’ çıktı
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Kızılay'ın 2021-2030 depreme hazırlık stratejisi için “Planı inceledik. Belediyelerin, üniversitelerin planlarını, makaleleri noktasına,virgülüne kadar hatalar dahil almışlar” dedi.

Sözcü Gazetesi'nden Başak Kaya'nın haberine göre, Kızılay'ın 2021-2030 depreme hazırlık stratejisini hazırlarken kopya çektiği ortaya çıktı. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel “Eğer AKP ve Cumhur İttifakı göreve devam ederse, bundan sonraki afetleri bir memurun kopyalayıp yapıştırdığı ve kimsenin okuyup incelemediği intihallerle dolu bu yalandan kitapla yönetecekler. Erdoğan iktidarda kalırsa daha çok çadır bekleriz enkaz başlarında, çok çorba bekleriz, çok battaniye bekleriz” dedi.

Özel şunları söyledi:

PLANI SAYFA SAYFA OKUDUK

"Planı sayfa sayfa inceledik. Stratejik planda intihal olur mu? Vallahi olmaz diyorsun ama olmuş. Örneğin Gaziemir Belediyesi'nin, Alanya Belediyesi'nin, Galatasaray Üniversitesi'nin, Bingöl Üniversitesi'nin stratejik planlarından noktası virgülüne kadar intihal var. Vikipedi'den, Gıda Mühendisleri Dergisi'nden intihal var, hakemli makalelerden intihal var… İnanılmaz. MHP Tokat Milletvekili Reşat Doğru'nun 2013'teki Meclis konuşmasını kopyala-yapıştır yapmışlar. Yazım hatalarıyla, anlatım bozuklukları ile birebir…

“SÜRÜKLE, BIRAK” YAPMIŞLAR

‘Birine “stratejik plan yaz” diyorlar, düşünün Kızılay gibi bir kurum stratejik plan hazırlayacak; sürükle-bırak, sürükle-bırak… Şu kitabı bir kişi kontrol için okumamış ve bunu yakalamak CHP'nin çalışmasına kalmışsa, vah bu memleketin haline."