Kızıl Goncalar Operasyonu! RTÜK'e Karşı Harekete Geçtiler

Kızıl Goncalar Operasyonu! RTÜK'e Karşı Harekete Geçtiler
Tarikatların ve RTÜK'ün hedefindeki dizi Kızıl Goncalar'ın ekibi karşı dava açtı. Diziye kesilen cezanın da 9 milyon TL olduğu ortaya çıktı.

RTÜK'ün idari para cezasını, 9 milyon TL olarak belirlediği Kızıl Goncalar dizisinin hedef alınması ve "Milli ve manevi değerlere, genel ahlaka ve ailenin korunması ilkesine aykırı" olmakla suçlanması üzerine, FOX TV ve Gold Film adlı yapım şirketi karşı dava açtı. Dizi, ekrana geldiği ilk bölümden itibaren RTÜK tarafından soruşturulmuş ve bu süreçte 9 milyon TL para cezası ile 2 kez yayın durdurma cezası almıştı.

kizil-goncalar.jpg

RTÜK'ün cezasına itiraz eden FOX TV ve Gold Film, gerekçeyi yayıncı kuruluşa iletti. Dizinin "Milli ve manevi değerlere, genel ahlaka ve ailenin korunması ilkesine aykırı" olduğu iddiasıyla verilen ceza, yasal yollara başvurularak mahkemeye taşındı.

kizil-goncalar3.jpg

Gazeteci Birsen Altuntaş'ın haberine göre, FOX'un sahibi olan Huzur Radyo TV Anonim Şirketi'ne tebliğ edilen ceza 9 milyon TL olarak belirlendi. FOX TV ve Gold Film, pazartesi gününe kadar "yürütmenin durdurulması" kararı alınmazsa, dizinin 8 Ocak'taki 3. bölümü yılbaşı tatilinin ardından ekrana gelmeyecek.

Etiketler :