Kız öğrenci yurdundan çıkan silahlar hakkındaki gerçek ortaya çıktı

OdaTv'nin yayınlanan ve Ataşhir'de bir kız yurdundan çıktığı iddia edilen silahlarla ilgili gerçek anlaşıldı. Silah fotoğraflarının, çekim aşamasında olan 'Mahrem' adli projenin setinden geldiği ortaya çıktı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 27 Haziran 2021 22:48
Kız öğrenci yurdundan çıkan silahlar hakkındaki gerçek ortaya çıktı

İstanbul Ataşehir'deki bir kız öğrenci yurdunun önünde bulunan ve kamyona yüklendiği iddia edilen silahlarla ilgili gerçek orya çıktı. OdaTv'den Caner Taşpınar'ın haberine göre KADEM'e ait olan Ataşehir'deki kız öğrenci yurdundan silah dışında, kalkan, çelik yelek ve kutu içinde mühimmatlar olduğu da iddia edildi.

Fotoğrafların askeri uzmanlar tarafından incelendiğini ve gerçek olup olmadıkları konusunda görüş aldıklarını belirten Odatv yetkilileri silahların gerçek olduğu bilgisine ulaştıklarını ifade ettiler.

Caner Taşpınar'ın haberi için tıklayın

foto2.jpg

Görüntüler film setiymiş

Bu iddiaların ortaya çıkmasının ardından, bir çok Twiiter kullanıcısı olayın iç yüzünü anlattı. Set ekibinden olduğunu ifade eden @rejisoromer kullanıcı isimli kişi: "Türkiye’de habercilik bu işte. Film seti orası. Bizzat setinde çalışıyorum. Askeri danışmanlarımızın olduğu film seti üstelik. Gelip sorsaydınız anlatırdık ama işte.. ayrıca motorumun bagajı gözüküyor hemen siliyosunuz fotoğrafı izinsiz çekim yapmışsınız." dedi.

 

Yapımcı açıklama yaptı

Set ekibinin yanı sıra yapımcı Halis Cahit Kurutlu'da Twiiter hesabından açıklama yaptı. Kurutlu: "Yaklaşık 2 yıldır çalıştığımız, FETÖ’nün “Mahrem” yapılanmasını, örgütsel şemasını anlatan, Türkiye tarihinde bir ilk olarak itirafçıların yüzü açık röportajları alınan “Mahrem” projesine Temmuz ayında yayınlanınca FETÖ’den büyük tepki bekliyorduk fakat ilk ses oda tv’den geldi" ifadelerini kullandı

 

foto3.jpg