'Kilit kavşak' bu bayram kilitlenmedi

Ulaşımda 43 ilin geçiş güzergahında bulunan ve 'kilit kavşak' olarak adlandırılan Kırıkkale'de, Ramazan Bayramı tatili nedeniyle helikopter destekli trafik denetimi gerçekleştirildi. Denetimlerde daha öncelere göre yolun boş, trafiğin açık olduğu gözlemlendi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 03 Mayıs 2022 17:35

Jandarma Genel Komutanlığı'na ait helikopterle Kırıkkale genelinde, jandarma ve polis sorumluluk bölgelerindeki yollarda uygulama yapıldı. Kırıkkale-Ankara, Kırıkkale-Kayseri, Kırıkkale-Samsun ve Kırıkkale-Kulu kara yollarındaki trafik yoğunluğu havadan denetlendi ancak her bayramda kilitlenen nokta bu sefer boş kaldı.

43 ilin geçiş güzergahında bulunan ve 'kilit kavşak' olarak adlandırılan bölgede daha önce bir çok defa uzun araç kuyruklarının oluşmuştu. En son 23 Temmuz 2021'de Kurban Bayramı tatilinin sona ermesiyle araç kuyruğu oluşan meşhur kavşakta yine aynı bayram tatilinin 5 gün önce başlamasıyla ise yaklaşık 10 kilometrelik kuyruk oluşmuştu.

Yine aynı şekilde pandemi sürecinde tam kapanma kararlarıyla da söz konusu noktada ciddi trafik sıkışıklığı yaşanmıştı.

adsiz-tasarim-2022-05-03t171507-891.png

Denetimlere Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Barış Cücen, İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürü Başkomiser Kadir Burak Yörübulut da katıldı.