Halk TV Canlı Yayın
Halk TV'de Suat Toktaş'ın sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, gençliğine ve çocukluğuna dair anılara değindi. Kılıçdaroğlu çocukken yaz tatillerinde yumurta sattığı anısını da Halk TV'de anlattı.

Halk TV'de bayram sohbetleri vesilesiyle 4 günde 8 liderin konuk olacağı sohbetler devam ediyor. Bugünkü konuklardan biri de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu oldu. Kılıçdaroğlu, Halk TV Genel Yayın Yönetmeni Suat Toktaş'ın sorularını içtenlikle yanıtladı.

Kılıçdaroğlu, hayatının birçok alanından bahsederken ilk kez çalışmaya başladığı çocukluk yıllarını da anlattı. Kılıçdaroğlu, karpuz tarlasında ve briket yapımında çalıştığını söyledikten sonra yaşadıkları ilçenin tren istasyonunda haşlanmış yumurta sattıklarını anlattı.

İşte Kılıçdaroğlu'nun o anısı:

Çocukluk anılarımın ağırlıklı kısmı Bingöl'ün Genç ilçesinde geçti. Orada çok arkadaşım oldu. Hâlâ da görüşürüz onlarla. Her birisi de farklı siyasi görüşlerden. Belediye başkanlığı yapan oldu, milletvekilli adayı olanlar oldu. Onlarla her bayram telefonlaşırız. Siyasi farklılığımız olsa da bu toprakların insanıyız.

Yaz tatilleri olunca, arkadaşlarımın bir kısmı çalışıyordu. Biz de çalışmak istedik. Babam memurdu, düzenli maaş alıyordu ama arkadaşlarımızın ailelerinin büyük kısmı memur değildi. Dolayısıyla düzenli maaşları yoktu ve çalışırlardı. Biz de öykünürdük onlarla çalışmaya. Örneğin karpuz tarlasında çalıştım. Briket yapan bir yerde çalıştım. Tren, Genç ilçesinin önemli bir olayıydı. Öğle vakti gelirdi. Tren yolcuları, yeni insanları görmek için istasyona giderdik. Bir dönem haşlanmış yumurta sattık orada. Hatta rengi sarı olsun diye soğan kabuğuyla kaynatırdık onları. Çocuğuz sonuçta, çok fazla para kazanmazdık. Bize meşgale olurdu.