Kayıp Ekonomist Korhan Berzeg Olayında Yeni Gelişme

Balıkesir'in Gönen ilçesinde tatil için geldiği yazlık evinden, köpeği 'Tina' ile ayrıldıktan sonra haber alınamayan Korhan Berzeg (84), tam 315 gündür kayıp. Arama çalışmaları sürerken, Berzeg'in eşi ve kızından DNA örneği alındı.

Balıkesir'in Gönen ilçesinde geçen yıl haziran ayında sabah yürüyüşü için evinden ayrıldıktan sonra kaybolan ekonomist Korhan Berzeg'e ait olduğu değerlendirilen kıyafet ve kemik parçaları ile kişisel eşyaların bulunduğu bölgede, ekipler çalışmalarını sürdürüyor.

Jandarma, Berzeg'e ait olduğu değerlendirilen kemik ve kıyafet parçalarının yanı sıra Korhan Berzeg'in kimlik ve banka kartlarının bulunduğu kırsal Armutlu Mahallesi'ne yaklaşık 3,5 kilometre uzaklıktaki engebeli ve ormanlık alanda inceleme yapıyor.

796443image1.jpg

Gönen Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturması kapsamında, bölgede başka kemik parçalarının olup olmadığı araştırılıyor. Bu çalışmalara 6 Jandarma Asayiş Timi, 3 Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT), bir İstihbarat Timi, 3 Jandarma Asayiş Komando unsuru ve İl Jandarma Komutanlığından gönderilen bir kadavra tespit köpek unsuru olmak üzere 59 personel katılıyor.

1688883.jpg

EŞİ VE KIZI DNA ÖRNEĞİ VERDİ

Korhan Berzeg'in eşi Angela ve kızı Nisa Berzeg'in de Gönen ilçesine gelerek DNA örneği verdikleri öğrenildi.

NE OLMUŞTU?

Armutlu Mahallesi'ndeki evinden 17 Haziran 2023'te sabah yürüyüşü yapmak için köpeği "Tina" ile ayrıldıktan sonra haber alınamayan Korhan Berzeg (83) için çalışma başlatılmıştı. Ekipler, Armutlu ve çevresindeki ormanlık bölge ile yakın mahallelerde Berzeg ve köpeğini aramış, ancak herhangi bir ize ulaşamamıştı.

29 Ağustos'ta bir vatandaşın fark ettiği köpeğin "Tina" olduğu, Berzeg ailesi tarafından teşhis edilmişti. Ancak Berzeg'e ait herhangi bir iz bulunamamıştı.

Armutlu'ya yaklaşık 3,5 kilometre uzaklıkta, 23 Nisan'da mahalle sakinleri tarafından kemik ve kıyafet parçaları ile kimlik ve banka kartları bulunmuştu. Bu bulguların incelenmesi devam ediyor.