Kaya Sabancı Kanlar İçinde Kalmıştı! İfadeler Ortaya Çıktı

Kaya Sabancı Kanlar İçinde Kalmıştı! İfadeler Ortaya Çıktı
Bodrum'da yaşayan iş insanı, 72 yaşındaki Kaya Sabancı, Vedat Aşçı tarafından darp edildiğini duyurmuştu. Olayın ardından açıklama yapan Vedat Aşçı, Sabancı'nın kendisini tahrik ettiğini, olay sırasında alkollü olduğunu öne sürmüştü. Olayda ifadeler ortaya çıktı.

Muğla'nın Bodrum ilçesinde 72 yaşındaki iş insanı Kaya Sabancı, Mandarin otelin sahibi Vedat Aşçı ve korumaları tarafından darbedildi.

Olay, Gölköy'deki Mandarin otel ve tatil sitesinde yaşandı. Kaya Sabancı, Bodrum'daki Amerikan Hastanesi'nde tedavi altına alınmıştı.

kaya-sabanci-vedat-asci.jpg

Sabah gazetesinde yer alan habere göre Vedat Aşçı ifadesinde, "Kaya Sabancı insan içinde bağırarak 'geçmişte küfür ettim, şimdi de ediyorum, etmeye de devam edeceğim' diyerek küfürlerle beni tartakladı. Kendimi korumak için Kaya Sabancı'yı ittim" dedi.

Olayın, Kaya Sabancı'nın bir davete çağrılmaması üzerine gerçekleştiği belirtiliyor.

M.S. de ifadesinde Sabancı'nın Aşçı'ya "Sen beni davet etmedin ama ben inadına geldim" dediğini, yan tarafa döndüğünde itişme yaşandığını gördüğünü, Sabancı'nın yere düştüğünü gördüğünü söyledi.

kaya-sabanci-vedat-asci1.jpg

'KÜFÜR EDEREK BENİ TARTAKLADI'

Vedat Aşçı ise ifadesinde yıllar önce Kaya Sabancı'nın siteden bir ev satın aldığını, psikolojisinin bozuk olduğunu, aşırı alkol kullandığından dolayı çok dengesiz hareketlerinin artarak devam ettiğini söyledi.

"SEN BENİ DAVET ETMEDİN AMA BEN İNADINA GELDİM"

Aşçı, "Davet alanına tek başıma gittim. Tanıdık misafirlerle selamlaştım. Site sakinlerinden M. S. ile karşılaştım ve ayaküstü sohbet etmeye başladık. Biz sohbet ederken Kaya Sabancı bir hışımla yanıma gelerek aslında davetli olmasına rağmen bana 'sen beni davet etmedin ama ben inadına geldim' diyerek ana avrat ağır sinkaflı küfürlerle beni tişörtümden tutarak, omzumdan ve kolumdan çekiştirerek tartaklamaya başladı

Kendisine benden uzaklaşmasını, bana geçmişte de sürekli küfürler etmişsin buna son ver dedim. Bunun üzerine Kaya Sabancı insan içinde bağırarak geçmişte küfür ettim, şimdi de ediyorum, etmeye de devam edeceğim diyerek küfürlerle beni tartaklamaya devam etti ve daha çok hiddetlenmeye başladı ve bana vurmaya başladı" dedi.

Vedat Aşçı, Kaya Sabancı'dan şikayetçi olduğunu söyledi.