'Karaismailoğlu ve Kurum, İBB'ye talip'

Gazeteci Barış Pehlivan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un da İBB Başkanlığı'na talip olduğu iddiasını paylaştı. Pehlivan, daha önce de Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğu'nun İBB'ye talip olduğunu aktarmıştı. İktidar partisi koridorlarını iyi bilen kaynağının "Görürsün ikisi de değil, çok sürpriz bir adayı olacak AKP’nin" şeklindeki sözlerini de ekledi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 05 Ağustos 2022 17:21
'Karaismailoğlu ve Kurum, İBB'ye talip'

Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan, Mart 2024'te yapılması beklenen yerel seçimlerle ilgili edindiği bilgileri okurlarıyla paylaştı.

Daha önce Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne (İBB) talip olduğu iddiasını aktaran Pehlivan, bugün bir adayın daha çıktığını söyledi:

"Kaçtır anlatacağım, fırsat olmadı. AKP koridorlarını iyi bilen bir kaynağım aradı ve şöyle dedi: 'Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un da gözü İBB’de. O da İstanbul’u yönetmek istiyor.'

'Erdoğan fikir değiştirecek'

Tam ağzımdan 'Desene, kabinede kavga çıkacak' sözü çıkacaktı ki, telefondaki ses ekledi: 'Biliyorsun ki, hiç yanıltmadım seni. Görürsün; ikisi de değil, çok sürpriz bir adayı olacak AKP’nin. Erdoğan fikir değiştirecek ve İBB’nin başı için başka bir ismi aday gösterecek.'

Haliyle, sordum o ismi. Size şimdilik söylememem şartıyla fısıldadı. Evet, şu an ibre Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu’ndan yana. Ama bakalım, kaynağımın dediği gibi Erdoğan daha 'sağlıklı' bir ismi düşünecek mi?"

Yazının tamamını okumak için tıklayın