Kar Şenliği Renkli Görüntülere Sahne Oldu

TOKAT'ın Başçiftlik ilçesinde bu yıl ikincisi düzenlenen kar şenliklerine katılanlar, gürgen ağacından yapılan ipli kayak, kızak ve leğenler ile kışın keyfini çıkardı.Başçiftlik Belediyesi, bu yıl ikinci kez kar şenliği...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Kar Şenliği Renkli Görüntülere Sahne Oldu

TOKAT'ın Başçiftlik ilçesinde bu yıl ikincisi düzenlenen kar şenliklerine katılanlar, gürgen ağacından yapılan ipli kayak, kızak ve leğenler ile kışın keyfini çıkardı.

Başçiftlik Belediyesi, bu yıl ikinci kez kar şenliği düzenlendi. 1600 metre yükseklikteki Ortayayla bölgesinde düzenlenen şenliğe Vali Cevdet Can, AK Parti Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Başçiftlik Belediye Başkanı Murat Tuncel, Tokat İl Genel Meclisi Başkanı Adem Dizer ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı. Vali Can'ın konuşmasının ardından Başçiflik Kayak Merkezinde İl Özel İdaresince yaptırılan kayak tesisinin açılışı gerçekleştirildi.

Açılış sonrasında protokol üyeleri kayak pistinde bir vatandaş tarafından yapılan 10 kişilik büyük kızağa bindi. Vali Cevdet Can'ın korumaları ve vatandaşlar, kızağın hızlanmasını önlemek amacıyla arkasından asılarak yavaşlatmaya çalışırken, rampa aşağı inerken kayarak piste düştüler.

Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt da gürgen ağacından yapılan ipli kayakla kaymaya çalıştı. Milletvekilinin düşmemesi için çevresinde bulunan partililer Beyazıt'ın koluna girdi. Kayak hızlanmaya başladığında kolunu bırakanlar, milletvekili Beyazıt'ın arkasından pist başına kadar koştu. Şenliğe katılanlar ipli kayak ve kızaklara kışın tadını çıkardı.