Kan Donduran Cinayetin Yeni Görüntüsü Ortaya Çıktı

İstanbul'da, çöp konteynerinde parçalara ayrılmış olarak cesedi bulunan 79 yaşındaki Nihat Salih’in kan izleri, tutuklanan şüphelinin evinin paspasında da çıktı. Savcılıkta verdiği ifadesinde de suçlamaları kabul etmeyen şüpheli Bilal Dilek'in, kovayı atarken, farklı açıdan görülen güvenlik kamera kayıtları da ortaya çıktı. Salih'in sırtına bıçakla "M" harfi kazıldığı ortaya çıktı.

İstanbul Pendik'te ortaya çıkan ve kan donduran cinayetle ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Bilal Dilek savcılıkta verdiği ifadesinde, “Olay günü bahçemde bulunan otları biçmekteydim. Daha sonra Nihat ağabeyi arayarak ilaç istedim. Saat 13.30-14.00 sıralarında yanımdan ayrıldı. C. ve K.H.’den 10 bin TL alacağı vardı. Kendisi benim yanımdan ayrılarak mahalleye doğru gitti. Daha sonra evime dönerek temizliğe devam ettim. Evdeki çöplerimi attım. Ev sahibi, büyük kızı ve damadı beni gördü. Daha sonra eşim ile görüntülü görüştüm ve sonra uyudum. Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum. Söyleyeceklerim bunlardan ibarettir” dedi.

PASPASINDA KAN ÇIKTI

Olay sonrası evde yapılan aramada, incelenmek üzere Kriminal Şube Müdürlüğü’ne gönderilen balta, beyaz kova ve bazı eşyalar üzerinde maktulün DNA’sı ortaya çıkmıştı. Cinayetin evde gerçekleştiği değerlendirilirken, Bilal Dilek’in evindeki paspas üzerinde de Nihat Salih’e ait kan izleri bulundu.

ÖNCE BOĞULUP SONRA PARÇALARA AYRILDI

Yapılın otopsi incelemesinde, Nihat Salih’in dil kemiğinde kırıklar olduğu belirlendi. İnceleme sürerken, Nihat Salih’in önce boğulup öldürüldüğü ardından cesetten kurtulmak içinde baltayla parçalara ayrıldığı ihtimali üzerinde duruluyor.

SIRTINA "M" HARFİ KAZIMIŞ

Bilal Dilek'in Nihat Salih'i öldürdükten sonra sırtına bıçakla 'M' harfi kazıdığı ortaya çıktı. Polis yaptığı incelemede 'M' harfinin Bilal Dilek'in eşinin baş harfi olduğu tespit edildi.

YENİ GÖRÜNTÜSÜ ORTAYA ÇIKTI

Tutuklanan şüpheli Bilal Dilek’in, beyaz kovayı yeşilliğe atarken farklı açıdan güvenlik kamera görüntüleri ortaya çıktı. Görüntüde beyaz kovayı çöpe boşalttıktan sonra yeşil alana atarken görülüyor. İşe giderken yolda gördüğü beyaz kovayı çöpe boşalttığını iddia eden şüpheli Bilal Dilek kovayı daha sonra yeşillik olan boş bir alana atıyor. Atılan o beyaz kovadan da maktulün DNA’sı çıkmıştı. Olayla ilgili çok yönlü çalışmaya devam ediliyor.