İYİ Partili Çömez'den Hafize Gaye Erkan İddiası: Çalıştığı bankayı dolandırdığı iddiasıyla soruşturma yürütülüyor

İyi Parti milletvekili Turhan Çömez, Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan'la ilgili yeni iddialarda bulundu.

Merkez Bankası Başkanı Erkan'la ilgili iddialarda bulunan İYİ Partili Turhan Çömez, "Çalıştığı bankayı dolandırdığı iddiasıyla soruşturma yürütülen birisini Merkez Bankası'nın başına geçirdik" dedi.

Çömez, sosyal medya hesabından yayınladığı videoda şu ifadeleri kullandı:

“Bankacılık yasalarını ihlal ettiği iddiasıyla ve çalıştığı bankayı dolandırdığı iddiasıyla hakkında soruşturma yürütülen birisini aldık. Ta Amerikalılardan getirdik. Merkez Bankası'nın başına geçirdik. ‘Kurtarsa kurtarsa bizi ancak sen kurtarırsın’ dedik.

hafize-gaye-erkan1.jpg

O da tası tarağı topladı, sülalesini de yanına aldı geldi Merkez Bankası'na. Babasına oda ayırdı. Makam arabaları ayırdı ve iddiaya göre, ailesi Merkez Bankası'na gelirken özel protokollerle karşılandı.
Bu da yetmedi, babası koridorlarda, ta Amerika'dan sizi kurtarmaya geldik buralara’ diyerek insanlara parmak sallamaya başladı. Toplantılar yaptı, beğenmediği personeli odasına çağırdı, azarladı ve işten attı.

Servisini beğenmediği garsonları da tokatladı. İddialar böyle. Olur mu böyle şey demeyin. Biz de olmaz dedik ama merak ettik. Bunca iddia ortadayken, bunca rezillik ifşa edilmişken sessiz kalmayalım dedik. Millet adına vazifemizi yapalım dedik ve aldık kağıdı kalemi elimize. Bir soru önergesi verdik
Maliye Bakanı'na, Mehmet Şimşek'e. Bakalım ne cevap verecek? Belki de her zaman olduğu gibi ‘Biz bir genelge yayınladık, kağıt israfı yok, onun için cevap vermiyoruz’ da diyebilir. Önümüzdeki günlerde nasıl bir karşılık bulacak bu sorularımız ve sizin adınıza verdiğimiz soru önergesi hep birlikte göreceğiz. Ama Türkiye bu tabloyu, bu rezaleti hak etmiyor.”

turhan-comez.jpg

Turhan Çömez, “Hatta bazı personeli işten çıkartmış. Merkez Bankası senin babanın çiftliği mi Hafize Gaye Erkal? Cevap bekliyoruz Mehmet Şimşek!” notuyla yayınladığı bir paylaşımda TBMM’ne sunduğu soru önergesini yayınladı.