Ekleme: | Güncelleme: 11.06.2021 12:55

İstiklal'de maskesiz mesafesiz halay!

Geçtiğimiz haftalarda kısıtlamaların gevşetilmesi ve havaların güzel olmasıyla birlikte dün akşam İstiklal Caddesi'nde yoğunluk yaşandı. Maske ve mesafe kurallarını hiçe sayan vatandaşlar müzikle birlikte halay çekti.

Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi'nde dün akşam saatlerinde 'iğne atsan yere düşmez' dedirten türden kalabalıkta mesafe ve maske kuralları unutuldu. Bir müzik grubuna eşlik eden vatandaşların maske ve sosyal mesafe kurallarını hiçe sayarak dans edip halay çekmesi pes dedirtti.

aw342704-07.jpg

Tam kapanmanın ardından gerçekleştirilen kabine toplantısı sonrası kademeli normalleşme kapsamında yeni kararlar alınmıştı. Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi'nde dün akşam saatlerinde kısıtlamaya dakikalar kala 'iğne atsan yere düşmez' dedirten türden kalabalık oluştu.

aw342704-08.jpg

Yasaklı müzik şöleninde sosyal mesafe unutuldu

Yoğun kalabalığın yanı sıra İstiklal Caddesi'nde müzik çalarak şarkı söyleyen bir grubun etrafında toplanan vatandaşlar, sosyal mesafeyi unuttu. Kalabalık içerisinde dans ederek halay çeken bir grup, bu kadarına da pes dedirtti. Kimi vatandaşların maske takmadığı görülürken caddede bulunan zabıta ekipleri vatandaşlara sürekli pandemi kuralları hakkında uyarılarda bulundu.

İHA

aw342704-02.jpg

 

Gündem