İşte TÜSİAD’ın yeni başkanı Başaran-Symes

İşte TÜSİAD’ın yeni başkanı Başaran-Symes
TÜSİAD'ın yeni Başkanı Cansen Başaran Symes, Arzuhan Doğan Yalçındağ ve Ümit Boyner’den sonra üçüncü kez seçilen kadın başkan oldu.TÜSİAD'ın yeni Başkanı Cansen Başaran Symes, Arzuhan Doğan Yalçındağ ve Ümit Boyner’den...
TÜSİAD'ın yeni Başkanı Cansen Başaran Symes, Arzuhan Doğan Yalçındağ ve Ümit Boyner’den sonra üçüncü kez seçilen kadın başkan oldu.
TÜSİAD'ın yeni Başkanı Cansen Başaran Symes, Arzuhan Doğan Yalçındağ ve Ümit Boyner’den sonra üçüncü kez seçilen kadın başkan oldu. TÜSİAD başkanlığını Haluk Dinçer’den devralan Symes, Arzuhan Doğan Yalçındağ ve Ümit Boyner’den sonra üçüncü kez seçilen kadın başkan oldu.

İşte TÜSİAD’ın yeni başkanı Cansen Başaran Symes,TÜSİAD,yeni başkan

TÜSİAD’IN YENİ BAŞKANI’NDAN İLK MESAJ 

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin (TÜSİAD) yeni başkanı Cansen Başaran Symes, genel kurulun ardından ilk mesajını verdi. Symes, “Sadece TÜSİAD’ın değil dünyada iş dünyasının işi zor. Dünyanın böyle zor bir döneminde hep birlikte TÜSİAD üyelerinin bilgisini en iyi şekilde harmanlayarak bir iş yapmaya çalışacağız” dedi.

TÜSİAD’ın 45. Genel Kurulu, Four Seasons Otel’de gerçekleştirildi. Toplantıda konuşmaların ardından oy verme işlemine geçildi. 176 oyun kullanıldığı genel kurulda, tek aday olan Cansen Başaran Symes, 174 oyla TÜSİAD’ın yeni başkanı seçildi. TÜSİAD başkanlığını Haluk Dinçer’den devralan Symes, Arzuhan Doğan Yalçındağ ve Ümit Boyner’den sonra üçüncü kez seçilen kadın başkan oldu.

Başkan seçilen Symes, kürsüye gelerek bir teşekkür konuşması yaptı. Symes, “Bu kürsüyü sayman olarak kullanıyordum daha önce. İlk defa oylarınızla YÖNETİM kurulunu temsilen buradayım. Takdir edersiniz ki hemen bu toplantının ardından yönetim kurulu olarak bir araya gelip, kendi aramızda görev bölümümüzü yapacağız. Öncelikle bütün üyelerimize şahane bir 2015 yılı diliyorum. Herkesin gönlündeki başarıların gerçekleşeceği bir yıl olmasını arzu ediyorum. Kimi telefonla aradıysam saat kaç olursa olsun, kime mesaj attıysam, kimden randevu istediysem çok seri halde oldu. Müthiş bir güç aldım yönetim kurulunu oluştururken. Bütün arkadaşlarım destek oldu, ne istediysem yaptılar ve bence şahane bir yönetim kurulu ortaya çıktı. Sizler de bunu oylarınızla desteklediniz. Müthiş bir enerjimiz var. Sizlerden ricam bu yönetim kurulunun enerjisini sizler de destekleyin. Yelkenlerimizi doldurun. Haluk’u dinlerken, arkadaşlar da söylüyor yeni döneme çok uzun bir liste verdi diye. Dolayısıyla işimiz tabii ki zor” dedi.

Sadece TÜSİAD’ın değil, dünyada iş dünyasının işinin zor olduğunu belirten Symes, “Bu TÜSİAD’a ve Türkiye’ye özel bir şey değil. Dünyanın böyle zor bir döneminde hep birlikte TÜSİAD üyelerinin bilgisini en iyi şekilde harmanlayarak bir iş yapmaya çalışacağız. Onun için katkılarınız önemli. Buradan Davos’taki arkadaşlarımıza da selam yolluyorum. Dün akşamdan bu yana çok mesaj aldım Davos’tan. Birçok arkadaşımız orada. Ben yarı Davos’çuyum, aklımın bir kısmı da orada. Bir daha Davos’la bu toplantıları çakıştırmayacağız” şeklinde konuştu.

CANSEN BAŞARAN SYMES KİMDİR

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olan Cansen Başaran-Symes, evli ve bir çocuk annesi. 2013 yılının Nisan ayına kadar PwC Kopenhag, Londra ve İstanbul ofislerinde çeşitli kademelerde görev üstlenen Cansen Başaran-Symes, PwC Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi ve PwC Eurofirm YÖNETİM Kurulu üyeliği yaptı. Mart 2014 tarihi itibariyle Allianz Sigorta A.Ş. ve Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. YÖNETİM Kurulu Başkanlığı görevine atandı. Başaran-Symes, World Economic Forum (Dünya Ekonomi Forumu) tarafından 2000 yılında “Global Leaders for Tomorrow” (Geleceğin Global Liderleri) unvanını aldı.

2000 yılında Dünya Gazetesi tarafından “Yılın En Başarılı İş Kadını” ödülüne ve 2006 yılında Uluslararası Lions Kulüpleri Birliği'nin "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" etkinlikleri kapsamında çağdaş Türkiye'nin başarılı Türk kadınlarından biri olarak üstün hizmet ödülüne layık görüldü.

TÜSİAD Başkan adayı Cansen Başaran Symes ve Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkan adayı Tuncay Özilhan yeni yönetim kurulu ve konsey üyesi aday listelerini önceki gün açıklanmıştı.

YÖNETİM KURULU ASİL LİSTE

Cansen Başaran-Symes tarafından üyelere sunulan yönetim kurulunun asil aday listesinde şu isimler yer alıyor;

İsmail Hasan Akçakayalıoğlu (BankPozitif Yönetim Kurulu Başkanı)

Metin Akman (Trouw Nutrition Türkiye Genel Müdürü)

Bahadır Balkır (Balorman Yönetim Kurulu Başkanı)

Memduh Boydak (Boydak Holding CEO'su ve Yönetim Kurulu Üyesi)

Esin Güral Argat (Gürallar Yönetim Kurulu Başkanvekili)

Simone Kaslowski (Organik Kimya Genel Müdürü)

Ali Yıldırım Koç (Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi)

Murat Özyeğin (Fiba Holding Yönetim Kurulu Üyesi)

Mehmet Nurettin Pekarun (Sabancı Holding-Kordsa Global Yönetim Kurulu Üyesi)

Agah Mehmet Tara (Enka İnşaat Genel Müdürü)

Sedat Şükrü Ünlütürk (Sun Holding Yönetim Kurulu Başkanı)

YEDEK LİSTE

Yedek aday listesinde yer alan isimler ise Erol Bilecik, Dilek Yardım, Orhan Turan, Ali İhsan Yeşilova, Gönenç Gürkaynak, Halil Cem Karakaş, Batu Aksoy, Enis Güner, Levent Akgerman, Turhan Turhangil, Hüseyin Murat Akın ve Pelin Akın'dan oluştu.

YİK'TE ÖZİLHAN DÖNEMİ

TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi (YİK) Başkan Yardımcısı Tuncay Özilhan da bugün gerçekleştirilecek seçimli 45. TÜSİAD Genel Kurul toplantısına sunulmak üzere, TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Başkanlık Divanı aday listesini oluşturdu. 2015-2016 dönemi için önerilen ve TÜSİAD üyelerine sunulan YİK Başkanlık Divanı aday listesinde ise Tuncay Özilhan (Başkan), Arzuhan Doğan Yalçındağ (Başkan Yardımcısı), Ümit Nazlı Boyner (Başkan Yardımcısı), Ömer Aras (Başkan Yardımcısı), Ahmet Agah Uğur (Başkan Yardımcısı), Yavuz Canevi (Sekreter) ve Zekeriya Yıldırım (Sekreter) yer alıyor.

Etiketler :