İstanbul'dan Giriş Yaptı, Etkisi Tüm Türkiye'yi Saracak! Bugün ve Yarın Dışarı Çıkacak Olanların Planları İptal Olabilir

İstanbul'dan Giriş Yaptı, Etkisi Tüm Türkiye'yi Saracak! Bugün ve Yarın Dışarı Çıkacak Olanların Planları İptal Olabilir
Kavurucu sıcakların etkili olduğu İstanbul için meteoroloji kritik bir uyarı yayımladı. Meteorolojinin tahmin haritasına göre bugün ve yarın (29 Haziran Cumartesi) plan yapanlar dikkat! Bugün Marmara'yı esir alan poyraz adeta uçuracak!

Meteoroloji kaynaklarından gelen son uyarıya göre, İstanbul'u esir alan poyraz fırtınası tüm Türkiye'yi etkileyecek. Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri poyraz adeta uçuracak

HAFTA SONU PLANLARI İPTAL OLABİLİR

Hafta sonu için plan yapan vatandaşların dışarı çıkmadan önce bir kez daha düşünmesi ve planlarını gözden geçirmesi öneriliyor.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son tahminlere göre kuzey ve iç kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Doğu Karadeniz kıyı illerinin iç ve yüksek kesimleri ile Kütahya, Afyonkarahisar, Isparta ve Eskişehir ile zamanla Ankara'nın batı ve kuzey çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı güney, iç ve batı kesimlerde mevsim normallerinin üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın, Marmara ve Kuzey Ege'de kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalı.

POYRAZ HANGİ ŞEHİRLERE UĞRAYACAK?

Hava Forum adlı Twitter hesabı kaynağı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda poyrazın Türkiye'yi etkileyecek şehirlerin listesini paylaştı.

Hesaptan yapılan paylaşımda şu ifadeler yer aldı:

"Müjde! İstanbul'daki poyraz Türkiye turnesine çıkıyor. Feribot seferlerinde dalga sebebiyle fazla sallanma olabilir. İşte cuma, cumartesi ve pazar günleri poyrazımızın uğrayacağı, üfleyeceği şehirler listesi... Teşekkürler poyraz..."

hava-forum.png

Poyraz fırtınasının dalgalara sebep olması nedeniyle feribot seferlerinin sallanması ve gecikmesi bekleniyor.

Poyrazın etkisi Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün haritalarına yansıdı.

Bugün poyraz Marmara'ya giriş yaparken etkisini yarın ve cumartesi günü arttırması bekleniyor.

Cumartesi günü ise pek çok kentte sıcaklıklar düşecek ve sağanak yağış hakim olacak. İşte meteorolojinin gün gün haritası:

persembe1.png

cuma.png

cumartesi.png